GS1 Cloud

GS1 veido globālu, uzticamas produktu informācijas datubāzi – GS1 Cloud.

Tiek lēsts, ka šobrīd pasaulē ir izdoti vairāk nekā 1 miljards svītrkodu jeb Globālo Tirdzniecības Vienību Numuru (GTVN), bet vienotas datubāzes, kurā būtu atrodama informācija par šiem produktiem, nav.

GS1 Cloud

Kas ir GS1 Cloud?

GS1 Cloud būs droša tiešsaistes platforma, kurā glabāsies uzticami ar GS1 svītrkodiem marķētu produktu pamatdati. Produkta dati būs uzskatāmi par "uzticamiem", jo tos sniegs produktu zīmola īpašnieki - ražotāji, mazumtirgotāji - privāto zīmolu īpašnieki vai ražotāja pilnvaroti produktu izplatītāji.

GS1 Cloud mērķis ir kļūt par lielāko uzticamu produktu informācijas datubāzi pasaulē, par resursu, kas palīdzēs uzņēmumiem mūsdienu digitālo patērētāju acīs veicināt lielāku uzticēšanos saviem produktiem.

Patērētāji, mazumtirgotāji, e-veikali, e-tirgi, regulējošās iestādes un citi lietotāji varēs ātri un ērti uzzināt precīzu informāciju par produktu un pārliecināties, ka produkta svītrkods jeb GTVN ir legāls un reģistrēts uzticamam uzņēmumam.

Kāda informācija būs GS1 Cloud datubāzē?

GS1 Cloud datubāzē atradīsies produkta īpašnieka sniegtā informācija, kas tiks saņemta no esošajām GS1 datubāzēm, piemēram, GDSN katalogiem, GEPIR un vietējiem produktu katalogiem, kurus uztur atsevišķas GS1 dalīborganizācijas, t.sk. GS1 Latvija, kā arī apkopos datus par tiem produktiem, kuri pašlaik neatrodas esošajās GS1 datubāzēs. Tiek plānots, ka GS1 Cloud atradīsies vairāk kā 100 000 miljoni produktu nosaukumi.

Par katru produktu paredzēts ievietot 7 pamata datu atribūtus:

- produkta svītrkoda numurs jeb GTVN;
- produkta preču zīme (zīmols);
- uzņēmuma nosaukums;
- produkta klasifikācija saskaņā ar GS1 Globālo Produktu Klasifikatoru (GPC);
- īss produkta apraksts kā rakstīts uz iepakojuma vai etiķetes;
- produkta mērķa tirgus, kurā pārdod produktu;
- vidējas izšķirtspējas produkta attēls (URL saite).

GS1 Cloud funkcijas

GS1 Cloud mērķis ir palīdzēt uzņēmumiem mainīt pircēju paradumus, kā arī sniegt kvalitatīvākus datus par saviem produktiem.

Sākumā GS1 Cloud koncentrēsies uz šādām funkcijām:

- CHECK (pārbaudīt). GTVN pārbaude.
Šī funkcija ļaus pārbaudīt, vai attiecīgais svītrkoda numurs ir veidots no legāli piešķirta un spēkā esoša GS1 uzņēmuma prefiksa (uzņēmuma numura).

- VIEW (apskatīt). Produkta pārbaude.
Šī funkcija ļaus aplūkot pieejamo informāciju par produktu. Tas ir svarīgi mobilajām lietotnēm un e-komercijas vietnēm, kas patērētājiem sniedz digitālu informāciju par produktiem.

- EXPLORE (atrast). Produkta meklēšana.
Šī funkcija ļaus GS1 Cloud lietotājiem, jo īpaši mazumtirgotājiem un e-tirgotājiem, meklēt jaunus produktus, kurus iekļaut sava veikala piedāvājumā. Meklēšanas funkcijā paredzēts izmantot meklēšanu pēc produkta mērķa tirgus un produkta veida saskaņā ar GPC klasifikātoru.

GS1 Cloud functions