Ja epasts neattēlojas pareizi, spiediet šeit >
Globāla biznesa valoda

e-INFO Nr.15 (67) 2018.gada jūlijs

Šajā numurā:


GS1 AISBL pārņem LEI koda izdošanas funkcijas no GS1 Germany

Visām juridiskām personām, kas veic darījumus finanšu tirgū, nepieciešams LEI kods - unikāls juridiskās personas identifikators.


Šā gada 4. janvārī “GS1 Latvija” kļuva par"GS1 Germany" Globālā Juridisko Personu Identifikācijas Fonda – GLEIF (Global Legal Entity Identifier Foundation) akreditētās LEI koduizdevējiestādes Reģistrācijas Aģentu Latvijā.

2018. gada 1. jūnijā "GS1 Germany" savu GLEIF akreditāciju un atbildību par LEIkodu izdošanu un pārvaldīšanu oficiāli nodeva starptautiskai "GS1 AISBL" organizācijai. Turpmāk "GS1 AISBL" darbosies kā globāla vietējā izdevējiestādeLOU (Local Operational Unit), bet "GS1 Latvija" kā "GS1 AISBL" Reģistrācijas Aģents Latvijā.

Kāda ir atšķirība starp LEI un GVN?

Kāda ir sakarība starp Juridisko Personu Identifikatoru (LEI kodu) un GS1 Globālo Vietas Numuru (GVN)? Kādi ir iespējamie lietošanas ierobežojumi?


LEI kods jeb angl. Legal Entity Identifier ir unikāls 20 zīmju kods, ko izmanto, lai visā pasaulē identificētu finanšu tirgus dalībniekus.

GVN jeb angl. Global Location Number ir 13 ciparu kods ar kuru uzņēmumi var identificēt sevi kā juridisku personu, kā arī jebkuru uzņēmuma funkciju un/vai atrašanās vietu, piemēram, uzņēmējdarbības vienības, fiziskās vai digitālās atrašanās vietas.

Drīzumā būs pieejams GS1 Cloud 1.pakalpojums

image alt text

GS1 Cloud - pārbaudīt, meklēt, atrast


Šā gada jūlijā tiek uzsākta pirmās GS1 Cloud lietotnes – Check testēšana. Ar Check funkciju varēs pārbaudīt vai attiecīgais svītrkoda numurs jeb GTVN ir veidots no legāli piešķirta un spēkā esoša GS1 uzņēmuma prefiksa (uzņēmuma numura).
GS1 GLOUD - ko darām mēs?

Mēs aktīvi strādājam pie jaunas lietotāja saskarnes izstrādes, klasificējam visus jūsu iesūtītos produktus un turpinam GS1 Produktu Klasifikatora tulkošanu latviešu valodā.


Kopš 2017. gada vasaras visi "GS1 Latvija" Produktu katalogā esošie produktu dati – vairāk nekā 1 500 000 GTVN regulāri tiek augšupielādēti GS1 Cloud testa datu bāzē. Diemžēl, arī mūsu produktu dati ir nepilnīgi – produkti nav klasificēti, nav produktu attēlu, mērķa tirgus u.c., tāpēc mēs:GUM – 2018

image alt text

Iznācis 2018. gada GS1 Lietotāja Rokasgrāmatas (Global User Manual - GUM) 19.versijas tulkojums latviešu valodā.


GUM neaizstāj galveno GS1 standarta dokumentu "GS1 Vispārējās Specifikācijas", bet ir "lietotājam draudzīgs", vienkāršots ievirzes dokuments - tajāaprakstīta GS1 sistēma un biežāk izmantotie GS1 pielietojumi - GS1 svītrkodi un identifikācijas atslēgas.

GS1 GUM šeit.
GS1 Vispārējās Specifikācijas šeit.

GS1 Latvija jaunie biedri

image alt text

No 2018. gada 17.aprīļa līdz 17.jūlijam uzņemti 53 jauni biedri


GS1 Latvija izslēgtie biedri

image alt text

No 2018. gada 16.aprīļa līdz 2018. gada 17.jūlijam izslēgti 52 uzņēmumi


Uzņēmumi, kas izslēgti no GS1 Latvija biedriem, ZAUDĒ TIESĪBAS MARĶĒT PRODUKTUS AR GS1 SISTĒMAS SVĪTRKODIEM!Skatīt vairāk ziņas