Jaunumi

2021. gada 31. martā svītrkoda numuram – 50

GTIN_50_years

Pirms 50 gadiem, 1971. gada 31. martā lielāko tirdzniecības uzņēmumu līderi sanāca kopā un uz visiem laikiem pārveidoja pasaules ekonomiku – viņi vienojās par vienotu produkta identifikatoru - Globālo Tirdzniecības Vienības Numuru jeb skaitļiem, kas atrodas zem svītrkoda simbola. Šis skaitliskais kods unikāli identificē katru produktu un ir vissvarīgākais piegādes ķēdes standarts vēsturē.

Mūsdienās ik dienu svītrkods tiek skenēts vairāk kā sešus miljardus reižu, un tas joprojām ir viens no uzticamākajiem simboliem pasaulē.

Nav pārspīlēti teikts, ka GTVN izstrāde lika pamatus globālai, digitalizētai tirdzniecībai. Šis patiešām starptautiskajā biznesa vēsturē ir viens no brīnišķīgākajiem stāstiem, kad sīvākie konkurenti apvienojas, lai risinātu reālus uzņēmējdarbības izaicinājumus.

Aicinām noskatīties GTVN - 50 video.

30/03/2021

14. aprīlī aicinām uz tiešsaistes semināru par GS1 Globālo Vietas Numuru

Nepieciešamība pēc precīzas, visaptverošas un visā pasaulē saprotamas informācijas par biznesa partneriem un to atrašanās vietām nepārtraukti pieaug. Visos sektoros un tirgos ir nepieciešama regulāra datu apmaiņa par to, kas ir iesaistīts biznesa darījumos un kur notiek uzņēmējdarbība.

Mūsdienu biznesa vajadzības padara informāciju par “kas” un “kur” kritiskāku nekā jebkad agrāk. Pēdējā gada laikā GS1 ir strādājusi, lai visā pasaulē apzinātu un apkopotu dažādo nozaru vajadzības, kā arī atrašanās vietu un pušu identifikācijas izmantošanas gadījumus.
Lai sniegtu pārskatu par pašreizējām aktivitātēm un plāniem, kas saistīti ar nozares vajadzībām, standartiem un globālā vietas numura (GVN) reģistra izveidi, š.g. 14.aprīlī GS1 aicina uz tiešsaistes semināru.
Programmā:
- Kas ir GVN?
- Kas ir GS1 Reģistra platforma?
- Vairāk par GVN izmantošanas gadījumiem
- Kādi ir GVN izmantošanas ieguvumi nozarei?

Semināra valoda – angļu un tas notiks divos dažādos laikos:
tiem, kuri vēlas apmeklēt semināru no plkst. 9:00-10:00 pēc Latvijas laika, reģistrācijai jāizvēlas Austrumu sesija, savukārt, ja vēlaties pievienoties semināram no plkst. 17:00-18:00 - Rietumu sesija.
Reģistrācija semināram šeit.

30/03/2021

Google uzskata svītrkodu par kritiski svarīgu

Esam priecīgi dalīties ar svarīgo Google paziņojumu, ka GS1 standarti tiek atbalstīti un uzskatīti par kritiski svarīgu produkta unikālās identifikācijas sastāvdaļu.

2021.gada 26.februārī Google meklēšanas centrālā blogā tika publicēts paziņojums “Providing better product information for shoppers” (Labākas informācijas sniegšana pircējiem par produktu), kurā ir sīki aprakstīts, kā precīza informācija par produktu un tā unikāla identifikācija, it īpaši Globālais Tirdzniecības Vienības Numurs (GTIN) jeb svītrkods, palīdz zīmoliem, ražotājiem un mazumtirgotājiem veicināt meklēšanu un patērētāju apmierinātību.

04/03/2021

GS1 eINFO janvāra izdevums

GS1 janvāra eINFO

20/01/2021

GS1 eINFO oktobra izdevums

GS1 oktobra eINFO

23/10/2020

Sākusies pieteikšanās konkursam Labākais Iepakojums Latvijā 2020

Lai veicinātu iepakojuma ražošanas un iepakojuma dizaina izstrādi, atbalstītu augstas kvalitātes iepakojuma apriti Latvijā un veicinātu videi draudzīga iepakojuma attīstību, Latvijas Iepakojuma asociācija (LIA) organizē nacionālo konkursu LABĀKAIS IEPAKOJUMS LATVIJĀ, veltītu LIA 25 gadiem. Lasīt vairāk >

10/08/2020

Š.g. jūnijā atjaunoti svītrkodu piešķiršanas noteikumi veselības aprūpē

Š.g. jūnijā atjaunoti svītrkodu piešķiršanas noteikumi veselības aprūpē

09/07/2020

Covid-19 laikā esam šeit, lai jums palīdzētu

Šajā saspringtajā Covid-19 vīrusa izraisītajā veselības krīzes laikā, kas ietekmē visu pasauli, uzņēmējdarbību un katru no mums personīgi, mēs, GS1 Latvija, esam šeit, lai palīdzētu jums cik vien ir mūsu spēkos un uzdevumos. Lai jūsu jaunajiem produktiem piešķirtu svītrkodus, un tie varētu ātrāk nonākt pie patērētājiem, produktu apstiprināšana un svītrkodu piešķiršana notiek arī ārpus biroja darba laika, kā arī brīvdienās un svētku dienās.

22/04/2020

GS1 eINFO aprīļa izdevums

GS1 aprīļa eINFO

16/04/2020

GS1 eINFO janvāra izdevums

GS1 janvāra eINFO

03/02/2020

Mainīti GS1 Latvija noteikumi.

No š.g. 1.februāra stāsies spēkā “GS1 Latvija biedru iestāšanās, GS1 numuru saņemšanas, izmantošanas un reģistrācijas noteikumi un nosacījumi”.

2019.gada 17.decembrī tika pieņemta jauna “Starptautiskās Automātiskās identifikācijas sistēmas GS1 numuru saņemšanas noteikumu” redakcija un mainīts dokumenta nosaukums uz  “GS1 Latvija biedru iestāšanās, GS1 numuru saņemšanas, izmantošanas un reģistrācijas noteikumi un nosacījumi”.

Noteikumos veikti redakcionāli un saturiski labojumi, kā arī papildinājumi, lai atbilstu šodienas faktiskajai situācijai un GS1 noteiktajām prasībām.

Noteikumi skaidrāk apraksta uzņēmumu pienākumus attiecībā uz produktu reģistrāciju un atbildību par Produktu katalogā iesniegtajiem datiem un to kvalitāti, piekrišanu datu koplietošanai ar GS1 Reģistru un citiem datu pakalpojumiem, kā arī nosaka, ka dati tiek glabāti un nepieciešamības gadījumā izmantoti arī pēc biedra izstāšanās vai izslēgšanas no GS1 Latvija.

Esošos GS1 Latvija biedrus šie grozījumi neietekmēs. 

Jaunie noteikumi šeit

Noteikumi (spēkā līdz 31.01.2020.) šeit

08/01/2020

Paziņoti Latvijas nacionālā konkursa „Labākais iepakojums Latvijā 2019” uzvarētāji

2019.gada 12.novembrī tika paziņoti iepakojuma konkursa rezultāti un sveikti uzvarētāji. GS1 Latvija kopš pašiem konkursa pirmsākumiem ir atbalstītāju vidū, bet valdes priekšsēdētāja Liene Šauriņa ir viena no žūrijas komisijas loceklēm.

Šogad GS1 Latvija diplomu un piemiņas balvu par precīzu GS1 un ISO standartu ievērošanu svītrkoda attēlošanā un izvietošanā uz produktu iepakojuma piešķīra četriem uzņēmumiem:
A/S Balticovo par olu produktu EVA iepakojumiem;
A/S Dobeles Dzirnavnieks par bakalejas produktu sērijas iepakojumiem;
A/S Rīgas Farmaceitiskā Fabrika par Dr. PAKALNS SELECT produktu sērijas iepakojumiem;
VG Kvadra Pak AS par 3 darbiem:
- KALEV saldumu kārbām;
- NIVEA kosmētikas iepakojumiem;
- GIANDUIOTTI konfekšu izlases kārbu.

      

vairāk lasīt www.packaging.lv

13/11/2019

Aicinām piedalīties konkursā LABĀKAIS IEPAKOJUMS LATVIJĀ 2019.

Lai atbalstītu augstas kvalitātes iepakojuma apriti Latvijā un veicinātu videi draudzīga iepakojuma attīstību, Latvijas Iepakojuma asociācija (LIA) organizē nacionālo konkursu LABĀKAIS IEPAKOJUMS LATVIJĀ 2019Lasīt vairāk

08/08/2019

GS1 eINFO jūlija izdevums

Izdevumā lasiet: GS1 Ģenerālā Asambleja sveic GS1 Latvija 25 gadu jubilejā; sveicam GS1 Mjanma un GS1 Kamerūna ar pievienošanos GS1 saimei; iznācis GS1 Ģenerālo Specifikāciju atjauninājums; GS1 Eiropā izraudzīta par medicīnas ierīču unikālā identifikatora (UDI) izdevējiestādi; par jaunajiem noteikumiem, kas liedz reiz piešķirto svītrkodu atkārtoti piešķirt kādam citam produktam; kā arī atradīsiet no š.g. aprīļa līdz jūlijam uzņemto un izslēgto biedru sarakstus. GS1 jūlija eINFO

11/07/2019

GS1 izraudzīta par UDI izdevējiestādi

Š. g. jūnijā Eiropas Komisija izraudzījusi starptautisko GS1 organizāciju par medicīnisko ierīču unikālo identifikatoru (UDI) izdevējiestādi.

UDI sistēma paredzēta globāli saskaņotas medicīnisko ierīču identifikācijas sistēmas nodrošināšanai ar mērķi uzlabot aprūpes kvalitāti, pacientu drošību un biznesa procesus.

GS1 globālie standarti atbilst ES Komisijas noteiktajiem ierīču unikālo identifikatoru izsniegšanas kritērijiem, atbalstot ES regulatorus UDI sistēmas sekmīgā ieviešanā, kā noteikts ES medicīnisko ierīču un in-vitro diagnostikas medicīnisko ierīču regulās, kā arī dod iespēju ražotājiem izpildīt noteiktās prasības.

Kopš 2013. gada GS1 jau ir akreditēta kā UDI izdevējiestāde ASV un arī citi regulatori plāno ļaut izmantot GS1 standartus kā pamatu savu valstu nacionālās UDI sistēmās.

Saskaņā ar ES noteikumiem ar UDI numuru jāmarķē medicīnisko ierīču etiķetes, to iepakojums un/vai pašas medicīniskās ierīces. Nepieciešamie produktu dati jāiesniedz EUDAMED (Eiropas Medicīnisko ierīču datu bāze). Turklāt reizē ar ES regulām tika ieviests jauns identifikators: Basic UDI-DI. Lai nodrošinātu šīs prasības īstenošanu, GS1 ir izstrādājusi jaunu identifikācijas atslēgu – globālo modeļa numuru – GMN (Global Model Number). Izmantojot GS1 globālos standartus, veselības aprūpes ražotāji Eiropā un visā pasaulē var izveidot un uzturēt prasībām atbilstošus UDI.

Pilna GS1 AISBL preses relīze šeit: https://www.gs1.org/sites/default/files/190607_udi_pressrelease.pdf

Vairāk par UDI: https://gs1lv.org/upload_pdf/Ready_for_udi_LV_pdf.pdf

Vairāk informācijas GS1 UDI vietnē:
http://www.gs1.org/healthcare/udi

 

11/06/2019

GS1 eINFO aprīļa izdevums

Izdevumā lasiet: šogad GS1 Latvija aprit 25 gadi; sveicam mūsu biedru uzņēmumus, kuri 25 un 20 gadus izmanto svītrkodus; par GS1 Latvija biedru pilnsapulci; par jaunajiem noteikumiem, kas liedz reiz piešķirto svītrkodu atkārtoti piešķirt kādam citam produktam;
par GS1 DataMatrix kodu ar kuru turpmāk tiks marķēti visu recepšu medikamenti un kā vienmēr atradīsiet arī uzņemto un izslēgto biedru sarakstu. GS1 aprīļa eINFO

15/04/2019

GS1 eINFO janvāra izdevums

Izdevumā lasiet: pārskatu par GS1 Latvija pagājušajā gadā skaitļos, paveiktajos darbos un 2018.gada eINFO izdevumos. Aicinām ieskatīties GS1 standartos, izmantojot vienkāršu un atraktīvu GS1 lietotni, un noskatīties viegli uztveramu video par GS1 loģistikas etiķeti. eINFO izdevuma noslēgumā kā vienmēr atradīsiet arī uzņemto un izslēgto biedru sarakstu. GS1 janvāra eINFO

14/01/2019

Balsojiet par labāko iepakojumu Latvijā

No 24. oktobra līdz 4. novembrim aicinām piedalīties konkursa ”Labākais iepakojums Latvijā 2018” interneta balsojumā:

 • Katram balsotājam ir iespēja izvēlēties trīs darbus.
 • Balsot iespējams reizi dienā.

Konkursa noslēguma un apbalvošanas pasākums notiks novembra otrajā nedēļā.

Konkursa iesniegtie darbi un iespēja balsot šeit:

http://www.packaging.lv/2018/10/konkursa-labakais-iepakojums-latvija-2018-interneta-balsojums/

30/10/2018

GS1 eINFO oktobra izdevums

Izdevumā lasiet: š.g. decembrī stājas spēkā noteikumi par reiz piešķirtā svītrkoda numura aizliegumu izmantot atkārtoti kādam citam produktam, bet līdz 2018. gada 31.decembrim vēl ir spēkā iepriekšējais noteikums, ka produkta numuru var izmantot atkārtoti citam produktam, ja ir pagājuši vairāk kā 48 mēneši (30 mēneši apģērbam) pēc produkta pēdējā ražošanas datuma un pēdējā datuma, kad tas ir bijis tirdzniecībā; aicinām izmantot GS1 Print, ja nav sava rīka GS1 loģistikas veidošanai; ja plānojat tirgoties lielākajos tiešsaistes tirgos – EAN vai UPC? Kā vienmēr info izdevumā atradīsiet arī uzņemto un izslēgto biedru sarakstu. GS1 oktobra eINFO

16/10/2018

Labākais iepakojums Latvijā 2018.

Lai veicinātu iepakojuma ražošanas un iepakojuma dizaina izstrādi atbilstoši Eiropas Savienības kopējā tirgus prasībām, atbalstītu augstas kvalitātes iepakojuma apriti Latvijā un veicinātu videi draudzīga iepakojuma attīstību, Latvijas Iepakojuma asociācija (LIA) organizē nacionālo konkursu LABĀKAIS IEPAKOJUMS LATVIJĀ, veltītu konkursa 20 gadiem. Lasīt vairāk >

06/08/2018

GS1 eINFO jūlija izdevums

Izdevumā lasiet: No š.g. 1. jūlija GS1 pārņem Juridisko Personu Identifikatora – LEI koda izdošanas funkcijas no GS1 Vācija; kāda ir atšķirība starp LEI kodu un Globālo Vietas Numuru? Tiek uzsākta GS1 Cloud pakalpojuma ieviešanas 1.fāze – funkcija GS1 Check, kas jebkuram reģistrētam lietotājam dos iespēju uzzināt, vai produkta svītrkods ir veidots no legāli izdota GS1 uzņēmuma numura; uzzināsiet arī ko dara GS1 Latvija saistībā ar GS1 Cloud un kādas izmaiņas nākotnē sagaida GS1 Latvija produktu kataloga lietotājus un, kā vienmēr, atradīsiet  uzņemto un izslēgto biedru sarakstu. GS1 jūlija eINFO >

06/08/2018

No 2018. gada 1. jūnija starptautiskā GS1 organizācija (GS1 AISBL) apstiprināta kā Juridiskās Personas Identifikatoru (LEI) izdevējiestāde.

No 2018. gada 1. jūnija “GS1 Germany” oficiāli nodeva savu Globālā Juridisko Personu Identifikācijas Fonda – GLEIF (Global Legal Entity Identifier Foundation) akreditāciju un atbildību par LEI kodu izdošanu un pārvaldīšanu starptautiskai GS1 organizācijai. Turpmāk GS1 darbosies kā globāla LOU (Local Operational Unit), kas pasaules mērogā izdos LEI kodus. Šis pakalpojums ir daļa no pieaugošo GS1 pievienotās vērtības pakalpojumu klāsta.
"GS1 Latvija" ir GS1 organizācijas Reģistrācijas Aģents Latvijā.

Saskaņā ar GLEIF prasību, visiem esošajiem “GS1 Germany” LEI klientiem ir paziņots, ka viņu LEI kodu pārvaldība tiek nodota GS1 AISBL.

Par LEI vairāk lasīt šeit.

04/06/2018

GS1 eINFO aprīļa izdevums.

Ir iznācis GS1 Latvija eINFO aprīļa izdevums.

Izdevumā lasiet: Par GS1 Latvija š.g. biedru pilnsapulci un informatīvo pēcpusdienu, par GS1 atjaunoto izsekojamības standartu GTS2.
Izdevumā atradīsiet arī uzņemto un izslēgto biedru sarakstu. GS1 aprīļa eINFO lasiet šeit

24/05/2018

GS1 eINFO janvāra izdevums

Ir iznācis GS1 Latvija eINFO janvāra izdevums.

Izdevumā lasiet: Par GS1 Latvija un publicēto GS1 eINFO izdevumos aizvadītajā, 2017. gadā; par GS1 Latvija kā LEI kodu izdevējiestādes GS1 Germany reģistrācijas aģentu Latvijā; plašāku informāciju par GS1 Cloud; par Globālo Produktu Klasifikāciju GPC un tās pielietojumu; kā arī atradīsiet uzņemto un izslēgto biedru sarakstus. GS1 janvāra eINFO lasiet šeit

24/01/2018

GS1 Latvija kļuvusi par GLEIF akreditētas LEI koda izdevējiestādes - GS1 Germany reģistrācijas aģentu Latvijā.

gs1 cash

No 2018. gada 3. janvāra visām juridiskām personām, kas veic darījumus finanšu tirgū, nepieciešams LEI kods.

2018. gada 4.janvārī Latvijas nacionālā automātiskās identifikācijas organizācija “GS1 Latvija” kļuva par “GS1 Germany” - GLEIF akreditētas LEI izdevējiestādes Reģistrācijas Aģentu Latvijā. Kā Reģistrācijas Aģents Latvijas uzņēmumiem sniegsim atbalstu un palīdzību LEI koda saņemšanai. Mums, kā GS1 organizācijai, lieti noder vairāku gadu desmitu pieredze darbā ar starptautiskajiem identifikācijas standartiem – unikālai produktu, vietu, loģistikas vienību u.c. identifikācijai.

 

Kas ir LEI?

Juridiskās Personas Identifikators – LEI (Legal Entity Identifier), ir unikāls 20 zīmju kods, ko izmanto, lai identificētu finanšu tirgus dalībniekus visā pasaulē. LEI kods tika ieviests pēc
2008. gada globālās finanšu krīzes, lai palielinātu finanšu darījumu pārredzamību un izsekojamību.

LEI kodu veido saskaņā ar ISO 17442 standartu, un to piešķir Globālo Juridisko Personu Identifikatoru Fonda – GLEIF (Global Legal Entity Identifier Foundation) autorizētās vietējās izdevējiestādes – LOU (Local Operating Unit). Uzņēmumu dati tiek pārbaudīti valsts oficiālajos uzņēmumu reģistros.

Izmantojot Globālo Juridisko Personu Identifikatoru Sistēmu – GLEIS (Global Legal Entity Identifier System), tiek nodrošināta pārredzamība un drošība vairāku finanšu pušu starpā, kā arī vienota darījumu izsekojamība.

LEI kodu brīvprātīgi var iegūt jebkura juridiskā persona un izmantot to kā unikālu identifikatoru starptautiskā mērogā. Taču juridiskām personām, kuras veic darījumus ar finanšu instrumentiem, LEI kods ir obligāts, jo to nosaka Eiropas Savienības tiesību akti.

2018. gada 3. janvārī stājās spēkā ES Finanšu instrumentu tirgus direktīva 2014/65/ES (MiFID II) un Finanšu instrumentu tirgus regula Nr. 600/2014 (MiFIR), kas nosaka, ka ieguldījumu brokeru sabiedrībām un kredītiestādēm ir pienākums ziņot par veiktajiem darījumiem ar finanšu instrumentiem, klientu (juridisko personu) identificēšanai izmantojot unikālu LEI kodu. LEI kods palīdz nodrošināt labāku ieguldījumu aizsardzību un lielāku pārredzamību finanšu tirgos.

 

GS1 Germany - GLEIF akreditēta LEI izdevējiestāde

2017. gada martā viena no 112 GS1 biedru organizācijām “GS1 Germany” saņēma oficiālo LOU statusu LEI izsniegšanai 42 valstīs, tai skaitā arī Latvijā.

“GS1 Latvija” kā “GS1 Germany” Reģistrācijas Aģents pārņem Latvijas uzņēmumu sniegto datu pārbaudes funkcijas, sniedz konsultācijas un atbalstu LEI koda saņemšanā, bet pašu LEI kodu Latvijas uzņēmumi saņem no “GS1 Germany”.

GS1 ir vairāk kā 40 gadu pieredze identifikācijas standartu jomā, nodrošinot produktu, vietu, loģistikas vienību u.c. unikālu identifikāciju. Tādēļ tas ir tikai likumsakarīgi, ka GS1 nodrošina arī LEI piešķiršanu.

Reģistrēties un iesniegt LEI pieteikumu vai arī pārsūtīt esošo LEI kodu var “GS1 Germany” tiešsaistes portālā – www.lei.direct

04/01/2018

Priecīgus svētkus

Gaišus Ziemassvētkus, panākumiem bagātu un radošu Jauno 2018.gadu!

GS1 Latvija kolektīvs

22/12/2017

Paziņoti Latvijas nacionālā konkursa „Labākais iepakojums Latvijā 2017” uzvarētāji

2017.gada 9. novembrī tika paziņoti iepakojuma konkursa rezultāti un sveikti uzvarētāji. GS1 Latvija kopš pašiem konkursa pirmsākumiem ir atbalstītāju vidū, bet valdes priekšsēdētāja Liene Šauriņa ir viena no žūrijas komisijas loceklēm.

Šogad GS1 Latvija diplomu un piemiņas balvu par precīzu GS1 un ISO standartu ievērošanu svītrkoda attēlošanā un izvietošanā uz produktu iepakojuma piešķīra četriem uzņēmumiem:
A/S Balticovo par olu produkta BALTICOVO iepakojumu;
VG Kvadra Pak AS par 3 darbiem: lakricas LIQ, zefīra MAIGUMS un SIERA KŪKAS iepakojumiem;
SIA Piebalgas Alus par PIEBALGAS ALUS 3 pudeļu komplekta iepakojumu un
A/S Dobeles Dzirnavnieks par graudaugu pārslu sērijas iepakojumiem.

                                               

vairāk lasīt www.packaging.lv

10/11/2017

Aicinām nobalsot par labāko iepakojumu Latvijā

Turpinoties šā gada konkursam „Labākais iepakojums Latvijā 2017”, no 20. oktobra līdz 1. novembrim norisinās konkursa interneta balsojums. Konkursa darbi balsošanas lapā izkārtoti nejaušā, mainīgā secībā.

 • Katram balsotājam ir iespēja izvēlēties trīs darbus.
 • Balsot iespējams reizi dienā.

Aicinām arī jūs apskatīt konkursam iesniegtos darbus un nobalsot par sev tīkamāko šeit

Paralēli interneta balsojumam noslēdzas profesionālās žūrijas balsojums un darbus vērtē konkursa atbalstītāji.
Konkursa noslēguma un apbalvošanas pasākums notiks novembra otrajā nedēļā.

20/10/2017

GS1 eINFO oktobra izdevums.

Ir iznācis GS1 Latvija eINFO oktobra izdevums.

Izdevumā lasiet: GS1 Latvija pievienojusies Globālo Vietas Numuru Servisam; tiek veidota globāla uzticamas produktu informācijas datu bāze – GS1 Cloud; GS1 Latvija pabeigusi testa datu augšupielādi GS1 Cloud datu bāzē; iznākuši trīs GS1 standartu tulkojumi latviešu valodā; aicinām izmantot mūsu bezmaksas rīkus svītrkodu simbolu un loģistikas etiķetes veidošanai un izmantot svītrkodu pārvaldības atbalsta rīku, lai saprastu, kuros gadījumos jāmaina svītrkods; kā arī atradīsiet uzņemto un izslēgto biedru sarakstu. GS1 oktobra eINFO lasiet šeit.

17/10/2017

GS1 eINFO jūlija izdevums.

GS1 eINFO lasiet šeit.

13/10/2017

Labākais iepakojums Latvijā 2017.

Lai veicinātu iepakojuma ražošanas un iepakojuma dizaina izstrādi atbilstoši Eiropas Savienības kopējā tirgus prasībām, atbalstītu augstas kvalitātes iepakojuma apriti Latvijā un veicinātu videi draudzīga iepakojuma attīstību, Latvijas Iepakojuma asociācija (LIA) organizē nacionālo konkursu LABĀKAIS IEPAKOJUMS LATVIJĀ. Vairāk lasīt šeit.

30/08/2017

Esam gandarīti paziņot, ka Eiropas Standartizācijas Komiteja (CEN) unikālai pasta sūtījumu identifikācijai izraudzījusi GS1 standarta kodu - SSCC.

Š.g. 21. jūnijā Eiropas Standartizācijas komiteja (CEN) publicējusi Pasta pakalpojumu tehnisko specifikāciju saskarnes pārrobežu sūtījumiem (TS 17073).
Šis sasniegums ir pasta iestāžu, tiešsaistes mazumtirgotāju, kurjeru, eksprespasta un sūtījumu pakalpojumu sniedzēju sadarbības pasākumu rezultāts. Tas ir daļa no Eiropas Komisijas stratēģijas "Digitālais vienotais tirgus: šķēršļu likvidēšana tiešsaistes iespējām".
Līdz šim viens no galvenajiem sūtījumu piegādes grūtību iemesliem ir slēgti standarti, kas  rada nelabvēlīgus tirgus apstākļus tiešsaistes tirgotājiem. Tāpēc CEN apstiprināto specifikāciju galvenais mērķis ir pārveidot pārrobežu sūtījumu piegādes pakalpojumus, izmantojot kopīgu vienotu pasta paku etiķeti, kurā tiks iekļauts unikāls pakas identifikācijas kods.  Esam gandarīti, ka unikālai pasta sūtījumu identifikācijai CEN ir izraudzījusi izmantot  SSCC (Kravas Konteineru Kods) un svītrkodu GS1-128. GS1 standartu izmantošana nodrošinās visu pušu savstarpēju savietojamību sūtījumu piegādes tīklā. GS1 SSCC ir dabiska izvēle, jo daudzi uzņēmumi savā darbībā jau izmanto GS1 standartus savā uzņēmējdarbībā.

Lasīt vairāk

 

22/06/2017

GS1 atjaunojusi GS1 Wikipedia lapu!

Wikipedia ir piektā visbiežāk apmeklētā tīmekļa vietne pasaulē - vairāk kā 500 miljonu apmeklējumu mēnesī.
Lai palīdzētu cilvēkiem saprast, kas mēs esam un ko mēs darām, starptautiskā GS1 organizācija pārveidoja savu lapu Wikipedia.

Aplūkojiet GS1 lapu Wikipedia:

 

20/06/2017

GS1 Latvija eINFO aprīļa izdevums.

Iznācis GS1 Latvija eINFO aprīļa izdevums, kurā atradīsiet īsu ieskatu GS1 Latvija biedru Pilnsapulcē; informāciju par ES jauno Regulu par medicīnisko ierīču identifikācijas sistēmu UDI, bezmaksas rīkiem, kas mūsu biedriem atvieglo GS1 Standartu pielietošanu ikdienā, 3 multfilmiņas, kas izskaidro produktu pareizas identifikācijas un marķēšanas pamatus, kā arī uzņemto un izslēgto biedru sarakstu, u.c. GS1 eINFO lasiet šeit.

20/04/2017

Sveicam uzņēmumus, kuri 20 gadus ir svītrkodu lietotāji!

Sirsnīgi sveicam mūsu biedru uzņēmumus, kuri jau 20 gadus savu produktu unikālai identifikācijai un marķēšanai izmanto GS1 sistēmas svītrkodus: 

SIA Har 475 0154
SIA Lion+Co Latvia Ltd 475 0160
SIA Rānda 475 0162
SIA Baltās Naktis 475 0163
SIA Naukšēni 475 0169
A/S HKSCAN Latvia 475 0174
SIA N.Bomja maiznīca Lielezers 475 0176
SIA Emerald Baltic 475 0177
SIA Liedags 475 0178
SIA Mālpils Piensaimnieks 475 0182
A/S Latvijas Maiznieks 475 0192
SIA Alis Co 475 0195
A/S Lazdonas Piensaimnieks 475 0196
SIA Kiteks 475 0198
SIA Līcīši 475 0205
SIA Kronis 475 0211
SIA Fazer Latvija 475 0212
SIA Bērzciems 475 0217
SIA SB un Partneri 475 0222
SIA Dangas 475 0230
A/S Grindeks 475 0232

 

SIA Blik-M 475 0234
SIA Spektralat 475 0237
SIA Ilgezeem 475 0239
SIA Elanders 475 0240
SIA Vinnis 475 0241
SIA Unilever 475 0244
SIA V.O.V.A 475 0246
SIA Puse Plus 475 0249
SIA Senga 475 0252
A/S Olainfarm 475 0258
SIA Futurus Food 475 0259
SIA Līcis-93 475 0265
SIA Maiznīca Flora 475 0271
SIA Anatols 475 0280
A/S Tukuma Straume 475 0281
SIA Tonus Elast 475 0283
SIA Lexel Fabrika 475 0288
SIA Baltijas Zivis 97 475 0289
A/S Roga-Agro 475 0296
SIA Lenek 475 0298
SIA Roja F.C.T. 475 0300

 

 

 

20/03/2017

Ieteikumi saskaņotai ES viltotu zāļu direktīvas ieviešanai, izmantojot GS1 standartus.

ES viltoto zāļu direktīva 2011/62 / ES (FMD) un to papildinošā regula 2016/161 nosaka, ka visiem produktu pārbaudes reģistriem Eiropā jābūt savstarpēji sadarbspējīgiem. Lai sasniegtu šo mērķi, galvenais nosacījums ir vienotas kodēšanas struktūras izmantošana visās valstīs. Šīs direktīvas prasību izpildīšanai GS1 Veselības aprūpes grupa par produkta kodu iesaka izmantot GS1 Globālo Tirdzniecības Vienības Numuru (GTIN), kuru iekodē GS1 DataMatrix simbolā.

Visu dokumentu lasīt šeit.

16/02/2017

GS1 eINFO janvāra izdevums.

Iznācis GS1 Latvija eINFO janvāra izdevums, kurā atradīsiet īsu ieskatu GS1 eINFO 2016.gada izdevumos; informāciju par svītrkodu numuru pārvaldības lēmumu pieņemšanas un atbalsta rīku, par EAN-13 svītrkoda simbola ģeneratoru, par DataMatrix 2D svītrkodu pret viltojumiem veselības aprūpē, kā arī uzņemto un izslēgto biedru sarakstu u.c. GS1 eINFO lasiet šeit.

23/01/2017

*

GS1
Happy Holidays

Gaišus un priecīgus Ziemassvētkus un darbīgu Jauno 2017.gadu!

Paveikt nepaveicamo,
Saglabāt neiespējamo,
Par spīti ikdienišķībai -
Izplaucēt brīnumu dzīvē,
Par spīti grūtumam -
Laimīgiem būt!
/L. Brīdaka/

23/12/2016

Labākais iepakojums Latvijā 2016

Paziņoti Latvijas nacionālā konkursa „Labākais iepakojums Latvijā 2016” uzvarētāji.

2016. gada 24. novembrī tika paziņoti iepakojuma konkursa rezultāti un sveikti uzvarētāji. GS1 Latvija jau 20 gadus ir konkursa atbalstītāji, bet valdes priekšsēdētāja Liene Šauriņa ir viena no žūrijas komisijas loceklēm.

Šogad GS1 Latvija diplomu un piemiņas balvu par precīzu GS1 un ISO standartu ievērošanu svītrkoda attēlošanā un izvietošanā uz produktu iepakojuma piešķīra
VG Kvadra Pak
A/S par konfekšu KALEV ZELTA KOLEKCIJA kārbu sēriju alus A.LE COQ 3-spaku.

vairāk lasīt www.packaging.lv

25/11/2016

JAUNUMS! Tagad GS1 Print varat izmantot, lai veidotu loģistikas etiķeti arī nehomogēnām un mainīga daudzuma vienībām.

Ar mūsu bezmaksas tiešsaistes rīku GS1 Print tagad varat veidot GS1 Loģistikas etiķeti ar SSCC un GS1-128 svītrkodu arī nehomogēnām, t.i. dažādām tirdzniecības vienībām (jauktas kastes, paletes) un mainīga daudzuma vienībām.

Ar GS1 Print var veidot GS1 Loģistikas etiķeti:
- standartizētām, homogēnām fiksēta daudzuma tirdzniecības vienībām,
- nehomogēnām t.i. jauktām tirdzniecības vienībām. Ja tiek izvēlēta jaukta tirdzniecības vienība (jaukta palete), tiek drukāts tikai SSCC;
- standartizētām, mainīga daudzuma (neto svars) tirdzniecības vienībām, t.i., ja uz paletes ir mainīga daudzuma produkti. Ja ir mainīga daudzuma tirdzniecības vienības, tad svaru var izvēlēties tikai līdz 10.000 kg (aiz komata maksimums 2 pozīcijas).

Vairāk par GS1 Print šeit

15/11/2016

GS1 eINFO oktobra izdevums

Iznācis GS1 Latvija eINFO oktobra izdevums, kurā atradīsiet ieteikumus kā ar SSCC numuru un GS1-128 svītrkodu marķēt kastes un paletes, kurās ir dažāda veida preces; informāciju  par jaunajiem interneta rīkiem produktu svītrkodu un vietu numuru pārvaldībai; 2016.gada GS1 Lietotāja Rokasgrāmatas latvisko versiju, kā arī uzņemto un izslēgto biedru sarakstu u.c. GS1 eINFO lasiet šeit.

13/10/2016

7.oktobrī svinam svītrkodu dzimšanas dienu

torte ar svecītēm1949.gada 7.oktobrī amerikāņu izgudrotāji Normans Woodlands (Norman Joseph Woodland) un Bernards Silvers (Bernard Silver) pieteica svītrkoda patentu un tas arī tika izsniegts 1952. gada 7. oktobrī ar Nr.2,612,994.

Te gan jāpiebilst, ka šie svītrkodi nav šobrīd mums zināmie GS1 sistēmas svītrkodi. GS1 sistēmas vēsture aizsākās pagājušā gadsimta septiņdesmitajos gados.

1973.gada 3. aprīli ASV tika izveidota komiteja – Universal Code Council, kuras sastāvā bija lielākie mazumtirdzniecības un patēriņu preču uzņēmumu vadītāji, kuri izvēlējās šobrīd mums zināmo UPC-12 lineāro svītrkodu.

1974. gada 26. jūnijā, gadu pēc UPC simbola apstiprināšanas, veikala kases sistēmā tika noskenēts pirmais svītrkods uz košļājamās gumijas Wrigley un tas notika lielveikalā Marsh Trojā, Ohaijo štatā ASV.

07/10/2016

Alibaba aicina izmantot GS1 standartus

Esam priecīgi paziņot, ka viens no pasaulē lielākajiem un pazīstamākajiem interneta un mobilās tirdzniecības tīkliem Alibaba Group aicina visus zīmola īpašniekus globālajā e-komercijā produktu informācijas pārvaldībai un unikālai identifikācijai izmantot GS1 standartus – Globālo Datu Sinhronizācijas Tīklu un Globālos Tirdzniecības Vienības Numurus.

Alibaba Grupas Ķīnas mazumtirdzniecības platformu izmanto vairāk kā 423 miljoni aktīvu pircēju, un tas ir pasaulē lielākais tiešsaistes un mobilās tirdzniecības tirgus, ieskaitot mazumtirdzniecību un vairumtirdzniecību.

Alibaba Group meklē iespējas sniegt lielāku pievienoto vērtību visiem sadarbībā iesaistītajiem zīmolu īpašniekiem, tirgotājiem un patērētājiem. Tāpēc Alibaba Group aktīvi ievieš uz GS1 standartiem veidotus biznesa scenārijus un aicina visus tirdzniecības dalībniekus izmantot Globālo Datu Sinhronizācijas Tīklu un ar GS1 svītrkodiem (GTVN) identificētu produktu sniegtās iespējas.

Tas palīdzēs zīmolu īpašniekiem:

 • efektīvi vadīt savas piegādes ķēdes;
 • nodrošināt likumiem un regulām atbilstošu informāciju patērētājiem par produktu sastāvu un īpašībām;
 • ar GDSN® and GS1 standartu palīdzību nodrošināt pareizu un pilnīgu produktu informāciju to uzraudzībai un izsekošanai piegādes ķēdēs;
 • GDSN® izmantošana dotu iespēju arī patērētājiem piekļūt autentiskai un pilnīgai produktu informācijai, kas palīdzētu zīmolu attīstībai un uzlabotu patērētāju pieredzi mūsdienu e-komercijā.

Vairāk lasīt (angļu valodā) šeit Alibaba, GS1 & GS1 China GDSN Project Joint Announcement

20/09/2016

Konkurss

Šogad jau 20. gadu norisinās konkurss "Labākais iepakojums Latvijā 2016", un visus šos gadus "GS1 Latvija" ir konkursa atbalstītāju vidū un žūrijas komisijā. Arī šis gads nebūs izņēmums.

Aicinām pieteikties konkursam un iesniegt savus darbus. Pieteikties varat līdz š.g. 30. septembrim Latvijas Iepakojuma asociācijā, Rīgā, Vienības gatvē 11, no plkst. 10.00 – 14.00, tālr. 67326597, e-pasts: info@packaging.lv.

Konkursa darbi, kuri būs iesniegti līdz š.g. 31. augustam, tiks eksponēti LIA stendā izstādē RIGA FOOD’ 2016  izstādes apmeklētāju vērtējumam.

Konkursam iesniegtos darbus vērtēs profesionāla žūrija - iepakojuma eksperti. Saskaņā ar žūrijas vērtējumu uzvarētājs saņems GRAND PRIX balvu – apmaksātu dalību Pasaules Iepakojuma organizācijas (World Packaging Organization) organizētajā ikgadējā starptautiskajā iepakojuma konkursā WORLDSTAR FOR PACKAGING.

Konkursa nolikumu un anketu meklējiet šeit

 

25/08/2016

Jauns standarts

No 2016.gada 30.jūnija esošie svītrkodu numuru jeb GTVN piešķiršanas noteikumi tiek aizstāti ar jaunu Globālo Tirdzniecības Vienību Numuru (GTVN) pārvaldības standartu.

Jaunais standarts būtiski vienkāršo un precizē iepriekšējos GTVN piešķiršanas noteikumus no 46 uz 10. Tai pat laikā lietotājiem GTVN piešķiršanas loģikā būtisku izmaiņu nav un iepriekšējie nosacījumi svītrkodu numuru piešķiršanā nav jāmaina. Visi līdz šim piešķirtie svītrkodu numuri (GTVN) joprojām ir spēkā, bet turpmāk, lemjot par GTVN piešķiršanu vai maiņu, jāievēro jaunais GTVN pārvaldības standarts. Lasīt vairāk

14/07/2016

Mums ir jauna juridiskā un fiziskā atrašanās adrese

2016.gada 29.jūnija izdarītas izmaiņas Latvijas Republikas biedrību un nodibinājumu reģistrā par Biedrības "GS1 Latvija" juridiskās adreses maiņu. Mūsu jaunā juridiskā adrese ir:
Cēsu iela 31 k-3, Rīga LV-1012. We-are-moving

No š.g. 8.jūlija mainīsies arī mūsu biroja atrašanās vieta. Turpmāk būsiet laipni gaidīti mūsu jaunajā birojā Biznesa centrā Barons Kvartāls, Cēsu ielā 31, 3.korpuss, 9.kāpņu telpa, 5.stāvs.

04/07/2016

GS1 Vispārējās Lietotāja Rokasgrāmatas jaunākais izdevums

Šā gada maijā tika ratificēts un publicēts GS1 Vispārējās Lietotāja Rokasgrāmatas jaunākais, 17.izdevums. Pagaidām jaunais izdevums ir tikai angļu valodā šeit. Tuvākajā laikā būs pieejams arī dokumenta latviskais tulkojums.

28/06/2016

GS1 Print - bezmaksas tiešsaistes risinājums GS1 Loģistikas Etiķešu veidošanai un drukāšanai.

GS1 Print 2Sadarbības partneris pieprasa GS1 Loģistikas etiķeti ar SSCC un GS1-128 svītrkodu, bet jums nav sava rīka kā to izveidot un izdrukāt? Piedāvājam izmantot mūsu bezmaksas pakalpojumu - tiešsaistes rīku GS1 Print.

GS1 Print programmā var izveidot, ģenerēt un izdrukāt 2 loģistikas etiķetes uz A4 lapas vai vienu uz A5 lapas. Etiķetes tiek sagatavotas PDF formātā.

Lai izmantotu GS1 Print,  nepieciešams dators, interneta savienojums, PDF lasītājs un A4 printeris.

Vairāk lasīt šeit

Ja vēlaties izmantot GS1 Print, rakstiet gs1@gs1lv.org vai zvaniet 67830822, mob. 27334458 un jums tiks dota pieeja šim rīkam.

 

09/05/2016

GS1 eINFO aprīļa izdevums

Iznācis GS1 eINFO aprīļa izdevums. Izdevumā lasiet par jauno interneta rīku GS1 Print ar kura palīdzību bez maksas var ģenerēt un drukāt GS1 loģistikas etiķeti, par iestrādēm jaunu svītrkodu ieviešanā - DotCode un Digimarc, jauno un izslēgto biedru sarakstu u.c. Vairāk lasīt šeit.

15/04/2016

GS1 Latvija mājas lapa - jauns dizains un stils

No šā gada 7. aprīļa mūsu mājas lapai ir jauns dizains un stils.

Esam priecīgi paziņot par vienotā starptautiskā GS1 korporatīvā stilā veidotas, jauna dizaina GS1 Latvija mājas lapas atklāšanu. Jaunā mājas lapa ir vienkārša un lietotājam draudzīga. Tā ir ērti lietojama ne tikai stacionāros datoros, bet arī mobilajās ierīcēs.

06/04/2016

20 gadus kopā ar mums un svītrkodiem. Sirsnīgi sveicam!

Sirsnīgi sveicam mūsu biedru uzņēmumus, kuri jau 20 gadus savu produktu unikālai identifikācijai un marķēšanai izmanto GS1 sistēmas svītrkodus: 

 • SIA Baltika LT Komercfirma 475 0119
 • SIA Bisoks  475 0140
 • SIA British American Tobacco Latvia 475 0135
 • A/S Cesvaines Piens 475 0093
 • A/S Cēsu Alus 475 0142
 • SIA Kurzemes Sēklas 475 0128
 • A/S Lanateks 475 0122
 • SIA Latvijas Sāls Tirdzniecības Kompānija 475 0078
 • SIA Livonia 475 0108
 • SIA Milda KM 475 0097
 • SIA Pērnes L  475 0127
 • SIA Puratos Latvia 475 0145
 • A/S Rankas Piens  475 0098
 • A/S Rīgas Dzirnavnieks 475 0121
 • SIA Siguldas Minerālūdens 475 0079
 • A/S Smiltenes Piens 475 0109
 • A/S Spodrība 475 0104
 • SIA Tenax 475 0112
 • A/S Valmieras Piens 475 0074
 • SIA Voldemārs 475 0133

04/04/2016

GS1 Latvija biedru pilnsapulce

Š.g. 31.martā notika kārtējā GS1 Latvija biedru pilnsapulce un informatīvā pēcpusdiena.

Pilnsapulces dalībnieki noklausījās un apstiprināja GS1 Latvija padomes ziņojumu par darbu 2015.gadā un veicamajiem darbiem 2016.gadā, kā arī revidenta ziņojumu un atzinumu par 2015.gada revīzijas rezultātiem.

Pirms sanāksmes visi tika aicināti uz informatīvo pēcpusdienu. Par biedrības ECR Baltic un GS1 Latvija savstarpējo sadarbību un ECR prioritārajiem projektiem informēja ECR Baltic valdes priekšsēdētājs Edgars Pentjušs.
Liene Šauriņa, GS1 Latvija valdes priekšsēdētāja, neliela semināra veidā sniedza informāciju par GS1 globālo datu sinhronizāciju (GDSN), GDSN sertificētiem produktu katalogiem, GS1 standartu lomu un patreizējo situāciju Latvijā, par jauno GS1 Latvija jaunā zīmola mājas lapu, iespējām pašiem reģistrēt produktu iepakojumu hierarhijas un konfigurācijas produktu katalogā kā arī ar to saistītajiem nākotnes plāniem.

Jānis Ļubļinskis, GS1 Latvija projektu vadītājs, pastāstīja par tuvākajiem plāniem attiecībā uz mainīga daudzuma produktu marķēšanas prasībām transporta iepakojumam, kā arī mūsu jauno pakalpojumu GS1 print, ar kura palīdzību mūsu biedru uzņēmumi bez maksas varēs ģenerēt un drukāt paši savas reālas GS1 Loģistikas etiķetes.

 

01/04/2016

Info 2016.g.janvāris

Vairāk lasīt šeit

09/01/2016