Ja nepieciešams UPC

Eksportējat uz ASV un/vai Kanādu un jums EAN-13 svītrkoda vietā pieprasa UPC?

Visā pasaulē produktu unikālai identificēšanai izmanto EAN svītrkodus, bet ASV un Kanādā izmanto arī 12 ciparu UPC-A (Universal Product Code) kodus.

Jau kopš 2005.gada spēkā GS1 standartu izmaiņas par vispārēju EAN un UPC svītrkodu akceptēšanu Ziemeļamerikā, tomēr joprojām tiek saņemti pieprasījumi pēc UPC prefiksa.

Vai un ar ko EAN atšķiras no UPC un kādēļ tie pieprasīts UPC?  

No pielietojuma viedokļa atšķirības nav, jo EAN un UPC abi ir starptautiskās GS1 sistēmas svītrkodi un unikāli identificē vienību, kurai tie ir piešķirti. Vienīgā atšķirība ir, ka uzņēmuma numuru UPC kodu veidošanai saviem biedru uzņēmumiem piešķir GS1 US (ASV nacionālā GS1 organizācija) un tie sastāv no 12 cipariem, bet uzņēmuma numurus EAN kodu veidošanai piešķir visas pārējās pasaules GS1 organizācijas un tie sastāv no 13 cipariem.

Tad kāpēc tiek pieprasīts UPC kods?

Visbiežāk tas notiek tāpēc, ka nelielie mazumtirgotāji/izplatītāji pieraduši svītrkodus saukt par UPC kodiem un domā, ka svītrkodam jābūt 12 ciparu un neizprot, ka EAN-13 ir tāds pats produktu identificējošs kods kā UPC.

Tomēr lielākā daļa mazumtirgotāju/izplatītāju Ziemeļamerikā tirdzniecības vietās skenē arī EAN svītrkodus.

Tas nozīmē, ja produktam ir piešķirts EAN kods, tad UPC kodu pieprasīt nevajag.

Gadījumā, ja sadarbības partneris jūsu produktam kategoriski pieprasa UPC kodu, tad jums jāsazinās ar GS1 Latvija. Savukārt mums GS1 US būs jāsniedz ziņas par uzņēmumu, kurš pieprasa UPC (uzņēmuma nosaukums, kontaktpersona).

GS1 US sazināsies ar šo uzņēmumu, lai to izglītotu un saprastu nepieciešamību pēc UPC uzņēmuma prefiksa, jo visbiežāk tas ir tikai standartu izpratnes jautājums.

Sazināties ar mums var pa e-pastu gs1@gs1lv.org vai pa tālruni 67830822, Mob. 27334458.