Globāla biznesa valoda
Visā pasaulē produktu unikālai identifikācijai izmanto GTVN-13 jeb EAN svītrkodus, bet Ziemeļamerikā joprojām tiek izmantoti GTVN-12 jeb UPC-A (Universal Product Code) kodi.
Jau kopš 2005.gada spēkā starptautiskie GS1 standarti par vispārēju EAN un UPC svītrkodu akceptēšanu Ziemeļamerikā, tomēr joprojām tiek saņemti pieprasījumi pēc UPC prefiksa.
No pielietojuma viedokļa atšķirības nav, jo gan EAN, gan UPC ir starptautiskās GS1 sistēmas svītrkodi, kas unikāli identificē vienību, kurai tie ir piešķirti. Vienīgā atšķirība ir tā, ka uzņēmuma numuru UPC kodu veidošanai saviem biedru uzņēmumiem piešķir GS1 US (ASV nacionālā GS1 organizācija) un tie sastāv no 12 cipariem, bet uzņēmuma numurus EAN kodu veidošanai piešķir visas pārējās pasaules GS1 organizācijas un tie sastāv no 13 cipariem.
Lielākajā daļā gadījumu UPC ir tikai vispārējs termins, ko lieto ASV mazumtirgotāji, lai apzīmētu svītrkodu.
Bieži vien mazumtirgotāji/izplatītāji ne tikai pieraduši svītrkodus saukt par UPC kodiem, bet arī domā, ka svītrkodā jābūt 12 cipariem, neizprotot, ka EAN-13 ir tāds pats produktu identificējošs kods kā UPC. Tomēr lielākā daļa mazumtirgotāju/izplatītāju Ziemeļamerikā tirdzniecības vietās skenē EAN svītrkodus.Tas nozīmē, ja produktam ir piešķirts EAN kods, tad UPC kodu pieprasīt nevajag.
Gadījumā, ja sadarbības partneris jūsu produktam kategoriski pieprasa UPC kodu, tad jāsazinās ar GS1 Latvija. UPC prefiksus izsniedz un regulē GS1 US, bet GS1 Latvija jūsu vārdā jāsniedz GS1 US informācija to saņemšanai. Mums GS1 US būs jāsniedz ziņas par uzņēmumu, kurš pieprasa UPC (uzņēmuma nosaukums, kontaktinformācija u.c.). GS1 US sazināsies ar šo uzņēmumu, lai to izglītotu un saprastu reālo nepieciešamību pēc UPC uzņēmuma prefiksa, jo visbiežāk tas ir tikai standartu izpratnes jautājums.
Lai nodrošinātu labāko iespējamo lietošanas pieredzi, šī vietne izmanto sīkdatnes. Turpinot lietot mūsu mājaslapu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Vairāk par sīkdatņu izmantošanu lasiet mūsu Sīkdatņu Politiku