Globāla biznesa valoda
  1. Sākums
  2. Vajag svītrkodu?
  3. Pieprasīt svītrkodu

Pieprasīt svītrkodu

GS1 svītrkodi ir nepieciešami lielākajai daļai tiešsaistes un tradicionālo mazumtirgotāju.
Neatkarīgi no tā, vai pārdodat veikalos, tiešsaistē vai abos, īstā vieta, kur vērsties pēc GS1 svītrkodiem, ir GS1 Latvia.

 
 
Latvijā esam vienīgais oficiālais avots GS1 svītrkodu saņemšanai.

Kas jādara, lai saņemtu svītrkodu?

Pirms sākt izmantot GS1 svītrkodus, jāizveido numuri, kas tajos tiks iekodēti. Šos svītrkodu numurus sauc par Globālajiem Tirdzniecības Vienības Numuriem jeb GTVN. Tie ir skaitļi, kurus jūs redzat zem GS1 svītrkoda simbola, un tie ir tie paši cipari, kas ir iekodēti līnijās un atstarpēs, kurus nolasa skeneris. GTVN unikāli identificē produktus visos to iepakojumu līmeņos.

Pirmais solis, lai izveidotu legālu un visā pasaulē atzītu produkta svītrkodu (GTVN), Globālo Vietas Numuru (GVN) vai arī jebkuru citu GS1 identifikācijas atslēgu (piemēram, SSCC), ir GS1 uzņēmuma prefiksa saņemšana no oficiālās GS1 biedru organizācijas - GS1 Latvija.

GS1 uzņēmuma prefikss ir unikāls identifikācijas numurs, kas tiek piešķirts tieši jūsu uzņēmumam un ir daļa no katra jūsu izveidotā svītrkoda vai jebkuras citas GS1 identifikācijas atslēgas. Uzņēmuma prefikss ir starptautiski pieņemts veids unikālai uzņēmuma identifikācijai globālajā piegādes ķēdē.

Kļūsti par GS1 Latvija biedru un saņem savu GS1 uzņēmuma prefiksu

Starptautisko GS1 uzņēmuma prefiksu produktu marķēšanai var pieprasīt produkta zīmola īpašnieks, t.i. uzņēmums, kuram pieder tirdzniecības vienības specifikācijas, neatkarīgi no tā, kur un kas šo produktu izgatavo.

1 solis - kļūt par biedru

Jāaizpilda un pa e-pastu gs1@gs1lv.org jāatsūta Pilntiesīga biedra iesniegums. Pirms iesnieguma aizpildīšanas lūdzam iepazīties ar Statūtiem un NOTEIKUMIEM.

Pilntiesīga biedra iesniegums (pdf)Piezīme! Aizpildīšana pārlūkprogrammā nesaglabā garumzīmes!!! Iesniegums vispirms jālejuplādē un tad jāaizpilda, izmantojot programmu Adobe Acrobat Reader. Bezmaksas versiju var lejuplādēt šeit.

Vidējais strādājošo skaits iepriekšējā gadā saskaņā ar gada pārskatu pēc LURSOFT datiem
Iestāšanās maksa (vienreizēja)
Ikgadējā biedra nauda
1-5 un apgrozījums līdz 99 600 EUR
71 Eur
71 Eur
1-5 un apgrozījums virs 99 600 EUR
71 Eur
100 Eur
6-20 neatkarīgi no apgrozījuma
71 Eur
142 Eur
21-100 neatkarīgi no apgrozījuma
71 Eur
285 Eur
101 un vairāk neatkarīgi no apgrozījuma
71 Eur
427 Eur

Pēc iesnieguma saņemšanas uz jūsu norādīto e-pastu nosūtīsim iestāšanās maksas un ikgadējās biedra naudas rēķinu.

2 solis - saņemt savu unikālo GS1 uzņēmuma prefiksu

Saņemot apmaksu, vienas darba dienas laikā tiks piešķirts unikāls GS1 uzņēmuma prefikss, sagatavots biedra Sertifikāts un iesniegumā norādītai kontaktpersonai piešķirts lietotāja vārds un parole produktu un/vai vietu numuru reģistrācijai Produktu un vietu katalogā.

Katram uzņēmumam tiek piešķirts viens 9 ciparu GS1 uzņēmuma prefikss. Ja paredzēts marķēt vairāk kā 1 000 produktu veidu, uzņēmumam par papildus samaksu var piešķirt 7 ciparu uzņēmuma prefiksu.

 
 
Uzņēmumam piešķirto GS1 uzņēmuma prefiksu nav tiesību pārdot vai nodot lietošanā citai juridiskai vai fiziskai personai.

GS1 uzņēmuma prefikss ir GS1 sistēmas pamats, lai izveidotu visas GS1 identifikācijas atslēgas.

Izmantojot to, GS1 Latvia katram biedram piešķir Globālo Vietas Numuru (GVN) uzņēmuma juridiskās personas identifikācijai. Pamatojoties uz uzņēmuma GS1 uzņēmuma prefiksu, uzņēmums uzņemas pilnīgu atbildību par turpmāku identifikācijas numuru piešķiršanu atbilstoši lietošanas jomai, ievērojot sistēmas noteikumus.

3 solis - sākt piešķirt GS1 numurus

Saņemot GS1 uzņēmuma prefiksu varēsiet pieprasīt piekļuvi mansGS1 - GS1 Latvia produktu un vietu katalogam - mūsu tiešsaistes rīkam, kas palīdzēs jums izveidot, uzglabāt un pārvaldīt visus svītrkodus un produktu numurus - GTVN un mainīga svara/daudzuma kodus, kā arī Globālos Vietas Numurus (GVN). Jums būs arī iespēja izmantot svītrkodu attēlu ģeneratoru, lai ātri un vienkārši veidotu svītrkodu attēlus.

GS1 sistēmas izmantošanas noteikumi detalizēti aprakstīti GS1 Vispārējās specifikācijās.
Par GS1 sistēmas izmantošanas tehnisko prasību ieviešanu ir atbildīgs pats uzņēmums.