Globāla biznesa valoda
  1. Sākums
  2. Mūsu standarti
  3. Datu savākšana
  4. EPC/RFID

EPC/RFID

Kas ir EPC?

 

Elektroniskais produkta kods – The Electronic Product Code™ (EPC) ir unikālu identifikatoru sintakse, kurus piešķir fiziskiem objektiem, loģistikas vienībām, vietām vai citiem identificējamiem, biznesā iesaistītiem objektiem.

EPC ir numurs, kas kalpo kā unikāls katra objekta eksemplāra identifikators. Ar EPC var identificēt katru atsevišķu produktu, piemēram, katrai alus pudelei savs unikāls kods.

EPC var izteikt dažādos veidos, tai skaitā binārā formā - izmantošanai Radio Frekvenču Identifikācijā (RFID) un teksta formā - datu apmaiņai starp uzņēmumu informatīvajām sistēmām.

EPC datu formātu un shēmu kā EPC iekodēt GS1 atslēgas, nosaka GS1 EPC Etiķetes Datu Standarts - EPC Tag Data Standard (TDS).

RFID tehnoloģijas priekšrocības

rfid etiķetes

Individuālajās RFID etiķetēs iekodētos unikālos EPC identifikatorus ar radioviļņu palīdzību var nolasīt bez tiešās redzamības un attālumā, kas krietni pārsniedz 10 metrus, kā arī noskenēt vairākus produktus vienlaicīgi. Piemēram, var noskenēt un identificēt visu produktu paleti, kad tā virzās caur portālu, nenoņemot ārējās kastes, lai noteiktu, kas atrodas kastēs paletes vidū. Ar vienu nolasījumu vienlaikus var identificēt tūkstošiem produktu.

RFID tehnoloģija uzlabo piegādes ķēdes pārskatāmību un krājumu uzskaites precizitāti.

Tāpat kā ir daudz dažādu svītrkodu veidu, arī visas RFID etiķetes (tagi) nav vienādas. Ir aktīvie un pasīvie tagi - NFC, UHF, HF, LF, un tie visi tiek izmantoti, lai atbilstu konkrētu lietošanas gadījumu prasībām.

GS1 standarti paredzēti UHF un HF pasīvajiem RFID tagiem, kas zināmi kā RAIN RFID tagi.

Lai visā pasaulē nodrošinātu nevainojamu EPC/RFID darbību, ir izstrādāta virkne GS1 standartu, kas atrodami starptautiskās GS1 organizācijas vietnē (angļu valodā) šeit