Ja nepieciešams EAN-8

Izņēmuma gadījumos, ja vienība ir ļoti maza izmēra, to var identificēt ar GTVN-8 un marķēt ar EAN-8 svītrkodu.

GTVN-8 identifikācijas numuru piešķiršana ir ierobežota un tos var piešķirt tikai tām vienībām, uz kurām tiešām nav iespējams izvietot EAN-13 svītrkodu. Šos numurus piešķir tikai pēc individuāla pieprasījuma. 

GTVN- 8 numura struktūra atšķiras no GTVN-13, GTVN-12 un GTVN-14. Šis sastāv tikai no GS1 prefiksa, produkta numura un kontrolcipara. Tajā nav uzņēmuma numura, bet produkta numuru piešķir GS1 Latvija.GS1 prefikss
- numurs, kuru GS1 biedru organizācijai piešķir starptautiskā GS1
organizācija. GS1 Latvijai piešķirtais prefikss ir 475. 
Produkta numurs - 4 cipari. Piešķir GS1 Latvija katram atsevišķam produktam.
Kontrolcipars - pēdējais 8.cipars pa labi. To aprēķina no visiem iepriekšējiem numura cipariem un lieto, lai pārliecinātos, ka svītrkods pareizi nolasīts vai, ka numurs ir pareizi sastādīts.

Pirms pieņemat lēmumu pieprasīt GTVN-8

kopā ar savu iepakojuma drukātāju izvērtējiet visas iespējamās GTVN-13 izmantošanas iespējas:

  • Vai simbola izmēru nevar samazināt, t.i. drukāt ar mazāku palielinājumu, ņemot vērā minimālās prasības svītrkoda drukas kvalitātei.
  • Vai ir iespējams saprātīgi mainīt etiķeti (etiķete kā kopējā apdrukātā virsma, neatkarīgi no tā, vai tā ir vai nav piestiprināma atsevišķi), ļaujot izvietot drukātāja ieteiktā izmēra EAN/UPC simbolu. To varētu panākt, no jauna izstrādājot etiķeti, palielinot etiķetes izmēru (īpaši tur, kur esošā etiķete ir maza, salīdzinot ar kopējo iepakojuma virsmu) vai arī izmantot papildus etiķeti.
  • Vai ir iespējams lietot “nogrieztu” simbolu. “Nogrieztu” simbolu (simbols ar normālu garumu, bet samazinātu augstumu) var lietot, ja nav nekādas iespējas uzdrukāt pilna izmēra simbolu. “Nogriešana" nedod iespēju simbola divvirzienu nolasīšanai. Pārmērīgi “nogriezts” simbols būs praktiski nelietojams. Lietotājiem, kuri apsver šo iespēju, iesakām konsultēties ar saviem klientiem, lai pārliecinātos par pieņemama kompromisa iespējamību. 

GTVN-8 numuru var izmantot tikai šādos gadījumos:

  • Ja lielākā apdrukājamās etiķetes daļa ir mazāka par 40cm² vai arī kopējā drukas platība ir mazāka par 80cm².
  • Uz cilindriskiem produktiem, kuru diametrs ir mazāks par 3cm.

Ja tomēr nepieciešams GTVN-8, tad GS1 Latvija jāiesniedz iesniegums, izstrādājuma paraugs un dabīga izmēra iepakojuma vai etiķetes makets.

Ja produkts ar EAN-8 svītrkodu vairs netiek marķēts, par to nekavējoties jāpaziņo GS1 Latvija. Šis numurs tiks atgriezts GS1 Latvija datu bankā un nepieciešamības gadījumā nākotnē tiks piešķirts cita uzņēmuma produktam.

EAN-8 svītrkodu izmēru tabulu skatīt ŠEIT

Pieprasījuma veidlapa (PDF)

 

Cenas ŠEIT

Tikai pilntiesīgiem GS1 Latvija biedriem Ikgadējā maksa
PVN nav.
Mēs neesam PVN maksātāji
1 numurs 28 Eur