Ja epasts neattēlojas pareizi, spiediet šeit >
Globāla biznesa valoda

e-INFO Nr.35 (87) 2023.gada oktobris

Šajā numurā:


50 gadi pārveidojot rītdienu

Uzziniet vairāk par mūsu vēsturi un nākamās paaudzes svītrkodiem šeit.

Ar GS1 Print tagad var izdarīt vairāk

image alt text

Šā gada septembrī tika papildinātas bezmaksas GS1 loģistikas etiķešu veidošanas rīka GS1 Print iespējas - tagad varat veidot ne tikai GS1 standartiem atbilstošas loģistikas etiķetes ar SSCC un GS1-128 svītrkodu, bet arī etiķetes kastēm ar GS1-128 svītrkodā iekodētu svītrkoda numuru (GTVN), datumu un partijas numuru, kā arī, ja nepieciešams, var ģenerēt ITF-14 kastes kodus un EAN-13 svītrkodus atsevišķām produktu vienībām.

Vēl neizmantojat GS1 Print? Pieslēdzieties savam profilam mansGS1 un “Rīku un servisu” sadaļā izvēlieties “GS1 Print”.

Verified by GS1 - uzticēšanās sākas ar derīgu identitāti

image alt text

GS1 tiešsaistes pakalpojums Verified by GS1 nodrošina sadarbības partneriem, tiešsaistes tirdzniecības platformām un valsts iestādēm unikālu, uzticamu un pārbaudāmu informāciju par produktiem, uzņēmumiem un atrašanās vietām.

Piemēram, tiešsaistes tirdzniecības platformas pirms produkta iekļaušanas kataloga sarakstā Verified by GS1 pārbauda svītrkoda derīgumu un atbilstību produktam.

Verified by GS1 var pārbaudīt:

1. produktu pēc svītrkoda (GTIN);
2. atrašanās vietu pēc vietas numura (GLN);
3. pēc citām GS1 atslēgām (SSCC, GRAI, GIAI u.c.);
4. pēc uzņēmuma nosaukuma.

Izmēģiniet Verified by GS1 un pārbaudiet savus datus.

Verified by GS1 aizstās GEPIR

No 2023.gada 31.decembra GEPIR tiek aizstāts ar Verified by GS1.


Līdz Verified by GS1 ieviešanai GEPIR bija vienīgais globālais rīks, kurā varēja pārbaudīt svītrkodus.

GEPIR pakalpojums tiks slēgts 2024.gada janvārī un visi GEPIR vietnes apmeklētāji automātiski tiks novirzīti uz Verified by GS1.

GEPIR tiek slēgts sakarā ar Verified by GS1 ieviešanu, kas ir uzlabota GS1 identifikatoru datubāze ar jaunākiem, pilnīgākiem datiem, nekā tie ir pieejami GEPIR, un labāku lietotāja pieredzes nodrošināšanu, meklējot informāciju par produktu, uzņēmumu vai atrašanās vietu.


GS1 Picture It! - pievieno produkta attēlu

image alt text

 Izmanto savu viedierīci, lai ar mobilās lietotnes GS1 Picture It! palīdzību uzņemtu produkta attēlu, kas būtu redzams arī Verified by GS1.

Mūsdienu digitālajā laikmetā produkta informācijai bez attēla mazinās uzticamība. Tirdzniecības platformas, piem., Amazon, pirms produkta iekļaušanas kataloga sarakstā pārbauda svītrkodu, tā atbilstību produktam un uzņēmumam.

Produkta attēls kopā ar svītrkodu un pareizo aprakstu palielina uzticamību produktam, bez tam ir ļoti svarīgi, lai attēls būtu kvalitatīvs un attēlotu svītrkodam atbilstošo produktu.

GS1 Picture It! ir mobilā lietotne, kas palīdz izveidot produkta attēlus, apstrādā tos un augšupielādē mansGS1 sistēmā no kuras tas automātiski tiek nosūtīts uz Verified by GS1. Lietotne ir paredzēta attēlu veidošanai tikai jau esošiem produktiem, kuriem ir gatavs iepakojums ar izvietotu svītrkodu.

GS1 Picture It! pieejama GS1 Latvija biedriem mansGS1 sadaļā Rīki un Servisi. Tur ir arī aprakstīts un soli pa solim parādīts kā lietotni uzstādīt un kā veidot attēlus.

Izmantojiet QR kodu ar GS1 Digital Link, lai informētu patērētājus par alkoholiskajiem dzērieniem

“GS1 in Europe” ir sagatavojusi vadlīnijas ar mērķi atbalstīt  alkoholisko dzērienu nozares uzņēmumus un risinājumu nodrošinātājus etiķešu digitalizācijā, izmantojot GS1 standartus.

Šā gada 8. decembrī stāsies spēkā jaunās ES prasības (ES Regula 2021/21171) attiecībā uz vīniem un aromatizētajiem vīniem, kas nosaka pienākumu paziņot patērētājiem dzēriena sastāvdaļu, uzturvērtību un alergēnu informāciju. Ar šo regulu tiek modernizēts veids, kā patērētājiem tiek sniegta informācija, ļaujot ražotājiem jauno prasīto informāciju darīt pieejamu, izmantojot elektroniskās etiķetes.

Eiropas GS1 organizāciju apvienība “GS1 in Europe” ir sagatvojusi vadlīnijas, lai atbalstītu alkoholisko dzērienu nozares uzņēmumus un risinājumu nodrošinātājus, kā etiķešu digitalizācijā izmantot GS1 standartus.

Vadlīnijas latviešu valodā skatiet šeit
Dokumenta oriģinālversija angļu valodā PDF

Kas ir GS1 Digital Link?

image alt text

GS1 Digital Link ir standarts, kas nodrošina vienkāršu un skaidru struktūru datu iekodēšanai jauna veida tīmeklī izmantojamos svītrkodos. Tas paplašina GS1 identifikatoru, piemēram, Globālo Tirdzniecības Vienību Numuru (GTVN), izmantošanas iespējas, padarot tos par daļu no tīmekļa.

GS1 Digital Link standarta galvenais mērķis ir nodrošināt iespēju ikvienam cilvēkam mazumtirdzniecības vidē digitāli piekļūt viņus interesējošai informācijai par produktu.

GS1 Digital Link brošūra šeit
Vairāk par GS1 Digital link šeit


2D svītrkodi mazumtirdzniecības vietās

GS1 kopā ar mazumtirdzniecības nozari ir izvirzījusi ambiciozu mērķi - līdz 2027. gada beigām uz produkta iepakojuma pāriet no vecajiem lineārajiem 1D svītrkodiem uz jauniem, bagātīgākajiem 2D svītrkodiem. Sākotnējais mērķis ir panākt, lai mazumtirdzniecības vietu skeneri visā pasaulē spētu nolasīt un apstrādāt gan vecos, gan jaunos svītrkodus.

2D svītrkodi, piemēram, GS1 QR kodi vai GS1 DataMatrix, var ietvert vairāk datu nekā pašreizējais EAN/UPC lineārais svītrkods (piemēram, derīguma termiņu, partijas numuru vai sērijas numuru un interneta saites uz informāciju par sastāvdaļām un alergēniem, produktu attēliem un videoierakstiem, patērētāju atsauksmēm utt.).

2D ieviešanas ceļvedis – 2D svītrkodi mazumtirdzniecības vietās

Lai palīdzētu nozarei uzsākt 2D svītrkodu ieviešanu, GS1 izstrādājusi ieviešanas ceļvedi, ar mērķi sniegt ieteikumus un norādījumus, kā sākt 2D svītrkodu ieviešanu un nodrošināt vienmērīgu, brīvprātīgu pāreju uz spējīgāku svītrkodu izmantošanu, vienlaikus līdz minimumam samazinot traucējumus esošajos biznesa procesos.

2D svītrkodi mazumtirdzniecības vietās (POS) skatīt šeit
Dokumenta oriģinālversija angļu valodā PDF


GS1 automātiskās identifikācijas ieviešanas vadlīnijas svaigai pārtikai, kuru pārdod tirdzniecības vietās (POS)

image alt text

Praktiska rokasgrāmata mazumtirgotājiem, piegādātājiem un pakalpojumu sniedzējiem, lai palīdzētu izprast biznesa iespējas, procesa izmaiņas un prasības, kas nepieciešamas, lai ieviestu 2D svītrkodus ar iekodētiem papildu datiem (svars, derīguma termiņš, partijas numurs u.c.) svaigas pārtikas tirdzniecības vienību pārdošanai POS kasēs.

GS1 automātiskās identifikācijas ieviešanas vadlīnijas svaigai pārtikai, kuru pārdod tirdzniecības vietās (Point-of-Sale) skatīt šeit
Dokumenta oriģinālversija angļu valodā PDF

GS1 Latvija jaunie biedri

image alt text

No 2023. gada 14.jūlija līdz 2023. gada 13.oktobrim uzņemts 51 uzņēmums

GS1 Latvija izslēgtie biedri

image alt text

No 2023. gada 14.jūlija līdz 2023. gada 13.oktobrim izslēgti 47 uzņēmumi

Uzņēmumi, kas izslēgti no GS1 Latvija biedriem, ZAUDĒ TIESĪBAS MARĶĒT PRODUKTUS AR GS1 SISTĒMAS SVĪTRKODIEM!


Skatīt vairāk ziņas