Globāla biznesa valoda
  1. Sākums
  2. Nozares
  3. Mazumtirdzniecība
  4. 2D svītrkodi mazumtirdzniecībā

2D svītrkodi mazumtirdzniecībā

Viens svītrkods, vairāki pielietojumi

Mēs dzīvojam lielo datu laikmetā, kad patērētāji vēlas iegūt vairāk informācijas par produktiem, kurus viņi iegādājas. Savukārt uzņēmumiem jāspēj nodrošināt aizvien jaunas normatīvās prasības, kā arī jāspēj apstrādāt milzīgais datu apjoms, kas nāk no vairākiem avotiem dažādos formātos.

Tāpēc tiek meklēti labākie veidi, kā piekļūt produkta informācijai, skenējot uz iepakojuma esošos svītrkodus.

Tomēr problēma ir, ka lielākā daļa svītrkodu sniedz ļoti ierobežotu informācijas apjomu un nodrošina tikai vienu pielietojumu. Tradicionālos svītrkodus parasti skenē mazumtirgotāji, savukārt QR kodus - patērētāji, lai piekļūtu tīmekļa lapai ar produkta informāciju.

Rezultātā uz produktu iepakojuma ir vairāki simboli, kas ne tikai mulsina patērētājus, bet var radīt arī problēmas ar to skenēšanu veikalos, un kas ir ne mazāk svarīgi - aizņem tik ļoti vērtīgo vietu uz produkta iepakojuma.

Paturot to prātā, GS1 palīdz nozarei pāriet uz vienotu, ar datiem bagātu 2D svītrkodu, kuru vienlaicīgi var izmantot vairākiem mērķiem.

Viens svītrkods var savienot patērētāju ar produkta informācijas vietni, kā arī tikt skenēts pie kases. Tas pats svītrkods var brīdināt kasieri un/vai patērētāju, ka skenētais produkts ir tuvu derīguma termiņa beigām. Šo pašu kodu var skenēt un saņemt produkta izsekojamības vai izcelsmes informāciju.
Viens kods, ko var izmantot, lai uzlabotu piegādes ķēdes redzamību, nodrošinātu produktu drošību un sniegtu patērētājiem daudz informācijas gan mājās, gan veikalā.

2D kodu spēks un priekšrocība

Visi ir redzējuši 2D svītrkodus - tos var atrast gan uz produktiem, gan uz recepšu medikamentiem.

Galvenā 2D svītrkoda priekšrocība ir tā, ka šajā kodā var iekodēt daudz vairāk datu nekā 1D jeb lineārajā svītrkodā. Tas var ietvert detalizētāku informāciju, piemēram, partijas numurus, derīguma termiņus un drošības informāciju.

Lineārie svītrkodi ir strādājuši 50 gadus, bet nu ir pienācis laiks, lai darītu vairāk, tāpēc GS1 ir atjauninājis GS1 sistēmu, lai tā atbilstu uz datiem orientētās pasaules vajadzībām un ir izstrādājis GS1 Digital Link standartu.

GS1 Digital Link ir vienkārša, uz standartiem balstīta struktūra informācijas kodēšanai 2D svītrkodos, kas ļauj šai informācijai kļūt par tīmekļa daļu.

GS1 Digital Link dod iespēju patērētājiem, mazumtirgotājiem un ikvienam, kas iesaistīts plašākā piegādes ķēdē, piekļūt dinamiskai, reāllaika un zīmola kontrolētai produktu informācijai.