Ja epasts neattēlojas pareizi, spiediet šeit >
Globāla biznesa valoda

e-INFO Nr.31 (83) 2022.gada jūlijs

Šajā numurā:


mansGS1

Š.g. 1.jūnijā notika pāreja no iepriekšējā GS1 Latvija produktu un vietu kataloga uz jauno tiešsaistes informācijas sistēmu mansGS1.


mansGS1 nodrošina unikālu Latvijā piešķirto GS1 uzņēmumu prefiksu, svītrkodu numuru (GTVN), vietu numuru (GVN) un attiecīgo pamata atribūtu piešķiršanu, uzglabāšanu un uzturēšanu, kā arī spēj GS1 numurus un pamata atribūtus darīt pieejamus publiskiem GS1 reģistriem un ar tiem saistītajiem datu pakalpojumiem.

Esam priecīgi un gandarīti, ka pāreja notika veiksmīgi un mēneša laikā jauno produktu un vietu katalogu mansGS1 izmantojuši jau vairāk kā 1/3 daļa no visiem mūsu biedriem.

Verified by GS1 – jau vairāk kā 200 miljonu produktu

Neraugoties uz šodien pieejamo datu pārpilnību, mazumtirgotājam vai e-tirdzniecības platformai nav iespēju vienkārši pārbaudīt vai pārdošanā pieņemtie produkti tiešām ir tādi, kādi tie ir, pamatojoties uz zīmolu īpašnieku sniegto informāciju.

Tāpēc GS1 izveidoja globālu, neitrālu un uzticamu pakalpojumu Verified by GS1, kura mērķis ir nodrošināt, lai katram produktam pasaulē ir unikāla identitāte, kuru var pārbaudīt tiešsaistē.

Tas tiek paveikts, nodrošinot katram produktam kaut ko līdzīgu personas apliecībai, kurā ir pieejami vairāki būtiski atribūti, tostarp svītrkoda numurs (GTVN), produkta zīmols, apraksts, klasifikācijas kods, pārdošanas valsts un produkta attēls.

Šodien Verified by GS1 ir vairāk kā 200 miljonu produktu GTVN no 46 valstu GS1 biedru organizācijām.

Izmēģiniet arī jūs Verified by GS1 un pārbaudiet GS1 uzņēmuma prefiksus un svītrkodus (kā paraugu izmantojiet GTVN  9506000140445)
https://www.gs1.org/services/verified-by-gs1

Izmēģiniet arī šo

Papildiniet produktu informāciju mansGS1

image alt text

Ja izmēģinājāt Verified by GS1 un ievadījāt sava produkta svītrkoda numuru, tad šobrīd saņēmāt atbildi “This number is registered to….” Tas nozīmē, ka šobrīd mēs vēl nesniedzam datus GS1 GTVN reģistrā, tāpēc arī jūsu produkta dati Verified by GS1 pakalpojumā nav redzami.  
Patreiz mēs strādājam, lai tuvākajā laikā jūsu reģistrētos svītrkodus (GTVN) varētu atrast Verified by GS1.
Ceram, ka esat arī pamanījuši, ka Verified by GS1 attēlo 7 produkta atribūtus: svītrkoda numuru (GTVN), produkta zīmolu, aprakstu, produkta attēlu, klasifikācijas kodu, neto saturu un pārdošanas valsti.
Lūdzu ievērot, ka jaunajā mansGS1 sistēmā ir visi Verified by GS1 nepieciešamie lauki, kas nebija vecajā produktu katalogā (piem., pārdošanas valsts un attēls) līdz ar to iepriekš reģistrētiem produktiem daļa lauku ir neaizpildīti.

Tādēļ lūdzam visiem produktiem, kas bija reģistrēti vecajā produktu katalogā veikt papildinājumus un pievienot pārdošanas valsti un pēc iespējas arī attēlu.

GS1 2D svītrkodi – kas jauns?

GS1 ambīcijas: līdz 2027. gadam mazumtirdzniecības vietās visi mazumtirgotāji varēs lasīt 2D svītrkodus.


Gandrīz piecdesmit gadus pērkot un pārdodot produktus mazumtirdzniecībā tiek izmantoti svītrkodi. Šodien, lai apmierinātu pieaugošās patērētāju vajadzības pēc papildu informācijas, uz viena iepakojuma parādās vairāki svītrkodi un katram no tiem ir savs pielietojums.  

2021.gadā, lai reaģētu uz jaunām biznesa un patērētāju vajadzībām, GS1 ir uzsākusi iniciatīvu globālai pārejai no viendimensiju lineārajiem svītrkodiem (1D) uz divu dimensiju kodiem (2D), lai ar viena svītrkoda noskenēšanu “savienotu” patērētāju ar produkta mārketinga vietni, veiktu “nolasīšanu” pie kases, brīdinātu, ka skenētā produkta derīguma termiņš tuvojas beigām u.c.

GS1 2D kodi Ķīnā uzņem apgriezienus

Š.g. maijā Ķīnas Džedzjanas province (65 miljoni iedzīvotāju), GS1 un GS1 Ķīna parakstīja kopīgu paziņojumu par pāreju uz 2D svītrkodiem.


GS1 Ķīnas un Džedzjanas provinces tirgus regulēšanas administrācijas projekts (saīsināti Zhejiang AMR) paredz pakāpenisku 2D svītrkodu ieviešanu miljoniem produktu Ķīnas Džedzjanas provincē, kurā dzīvo 65 miljoni cilvēku. Paredzēts, ka projektā piedalīsies vairāk nekā 7000 pārtikas ražošanas uzņēmumu, un 200 Džedzjanas lielāko preču mazumtirdzniecības ķēžu veikali veiks sistēmas jauninājumus, lai POS termināli lasītu 2D svītrkodus. Paredzams, ka līdz 2023. gada beigām uz 80% visu Džedzjanas provinces pārtikas uzņēmumu produktu iepakojumiem būs 2D svītrkodi.

https://www.gs1.org/articles/gs1-2d-barcodes-gain-momentum-china


GS1 Latvija jaunie biedri

image alt text

No 2022. gada 15.aprīļa līdz 2022. gada 13.jūlijam uzņemti 69 uzņēmumi


GS1 Latvija izslēgtie biedri

image alt text

No 2022. gada 15.aprīļa līdz 2022. gada 13.jūlijam izslēgti 62 uzņēmumi

Uzņēmumi, kuri izslēgti no GS1 Latvija biedriem, ZAUDĒ TIESĪBAS MARĶĒT PRODUKTUS AR GS1 SISTĒMAS SVĪTRKODIEM!


Skatīt vairāk ziņas