Ja epasts neattēlojas pareizi, spiediet šeit >
Globāla biznesa valoda

e-INFO Nr.24 (76) 2020.gada oktobris

Šajā numurā:


Labākais iepakojums Latvijā 2020

Lai veicinātu iepakojuma ražošanas un iepakojuma dizaina izstrādi, atbalstītu augstas kvalitātes iepakojuma apriti Latvijā un veicinātu videi draudzīga iepakojuma attīstību, katru gadu Latvijas Iepakojuma asociācija rīko konkursu “Labākais iepakojums Latvijā”.
GS1 Latvija ir ilggadēja konkursa atbalstītāja un žūrijas komisijas locekle.

Svītrkodu atkārtotas izmantošanas aizliegums

image alt text

Esam jau vairākkārt rakstījuši un informējuši par svītrkodu atkārtotas neizmantošanas noteikumiem, kuri ir spēkā no 2019. gada 1. janvāra.
Vēl reizi vēlamies vērst uzmanību, ka svītrkodu atkārtotas neizmantošanas standarts nosaka, ka vienam produktam reiz piešķirto svītrkodu NEDRĪKST atkārtoti piešķirt kādam citam produktam (GS1 Vispārējo Specifikāciju p.4.3.5.)

Kāpēc tas ir svarīgi? Produkta dzīves cikls ir ievērojami palielinājies, jo produkti tiek pārdoti tālāk, izmantojot tiešsaistes tirdzniecības kanālus un atkārtotus pārdevējus.  


Kad jāmaina svītrkods?

image alt text

Kuros gadījumos produktam nepieciešams mainīt svītrkodu, bet kuros var atstāt to pašu?
Visbiežāk neskaidrības rodas, ja tiek veiktas produkta sastāva vai iepakojuma izmaiņas, mainīts produkta vai zīmola nosaukums, pievienota vai noņemta kvalitātes vai sertifikācijas zīme, utt.

Atbildes meklējamas “GS1 GTVN pārvaldības standartā” vai arī ilustratīvā interneta vietnē “GTVN pārvaldība”. Vietne ir vairākās valodās, tai skaitā arī latviešu valodā.


Kad jāmaina vietas numurs?

image alt text

Katram GS1 Latvija biedra uzņēmumam ir piešķirts unikāls Globālais Vietas Numurs uzņēmuma juridiskās personas identifikācijai. Nepieciešamības gadījumā uzņēmums var piešķirt arī citus vietas numurus, piemēram, lai identificētu ražotni, noliktavu, veikalu u.c. vietas.
Tāpat kā par produktu svītrkodiem, arī par vietu numuriem būtiski zināt, kuros gadījumos jāpiešķir jauns numurs, bet kuros to var atstāt nemainītu. Piemēram, ko darīt ar Globālo Vietas Numuru, ja uzņēmums maina biroja atrašanās vietu tajā pašā biroju ēkā vai, ja tiek mainīts ielas nosaukums?

Līdzīgi svītrkodu numuru (GTVN) piešķiršanas noteikumiem ir arī vietas numuru  piešķiršanas noteikumi, kuros aprakstīti numuru piešķiršanas gadījumi un doti attiecīgie skaidrojumi.  Lai informācijas meklēšana būtu ērtāka un lēmumu pieņemšana vieglāka, līdzīgi svītrkodu numuru pārvaldības vietnei, izveidota vietne GVN pārvaldībai, kurā var ērti atrast katru konkrēto gadījumu un aprakstu kā rīkoties. Vietne ir vairākās valodās, tai skaitā arī latviešu valodā.


Medikamenti un medicīnas ierīces - kad jāmaina svītrkods?

Lai arī veselības aprūpe ir īpaša darbības joma, tomēr arī tur produktu - medikamentu, medicīnas ierīču u.c. unikālai identifikācijai tiek izmantoti svītrkodi un Tirdzniecības Vienības Numuri (GTVN).
Izmainot vienu tirdzniecības vienības aspektu, variantu vai formulējumu, var būt nepieciešams piešķirt jaunu svītrkodu.
Lai atvieglotu lēmuma pieņemšanu un izvēli, izstrādāti arī GTVN piešķiršanas noteikumi veselības aprūpes produktiem – medikamentiem, medicīnas ierīcēm u.c. Noteikumos ir  numuru piešķiršanas gadījumu apraksti, kas uzskatāmi ilustrēti ar attēliem.


GS1 Latvija jaunie biedri

image alt text

No 2020. gada 15.jūlija līdz 2020. gada 19.oktobrim uzņemti 90 uzņēmumi.


GS1 Latvija izslēgtie biedri

image alt text

No 2020. gada 15.jūlija līdz 2020. gada 19.oktobrim izslēgti 42 uzņēmumi.

Uzņēmumi, kuri izslēgti no GS1 Latvija biedriem, ZAUDĒ TIESĪBAS MARĶĒT PRODUKTUS AR GS1 SISTĒMAS SVĪTRKODIEM!


Skatīt vairāk ziņas