Ja epasts neattēlojas pareizi, spiediet šeit >
Globāla biznesa valoda

e-INFO Nr.34 (86) 2023.gada jūlijs

Šajā numurā:


50 gadi pārveidojot rītdienu

image alt text

2023.gada 3.aprīlī GS1 svītrkods atzīmēja savu 50. gadadienu - dienu, kad mazumtirdzniecības nozares līderi izvēlējās vienotu standartu, lai identificētu produktus pie kases. Šīs sadarbības rezultātā radās GS1.

Uzziniet vairāk par mūsu vēsturi un nākamās paaudzes svītrkodiem šeit.


GS1 Reģistra Platformas izveide ir pabeigta

image alt text

2023. gada jūlijā ir pabeigta GS1 Reģistra Platformas infrastruktūras izveide, kurā ir četri uzticamu datu reģistri – Licenču (visi piešķirtie GS1 uzņēmuma prefiksi), GTVN (svītrkoda numuri), GVN (vietas numuri) un GS1 Links (url saites). Tas dod iespēju tiešsaistes tirdzniecības platformām, mazumtirgotājiem, valdības iestādēm un jebkuram interesentam piekļūt neitrālam, autoritatīvam un globālam informācijas avotam, kurā var pārbaudīt pamatdatus par visām GS1 atslēgām (piemēram, svītrkodiem) un GS1 biedru uzņēmumiem.

Verified by GS1 – plašākas iespējas

Uzticēšanās un efektivitāte sākas ar derīgu identitāti.

Pateicoties GS1 Reģistra platformas reģistru infrastruktūras izveidei, no šā gada jūlija ir paplašinātas Verified by GS1 meklēšanas funkcijas.

GEPIR tiks apvienots ar Verified by GS1

Lai piedāvātu labāku, spējīgāku un kvalitatīvāku pakalpojumu, 2023.gada laikā GS1 vienmērīgi pāries no GEPIR uz Verified by GS1.

GEPIR (angl. Global Electronic Party Information Registry) ir GS1 tiešsaistes pakalpojums, kas līdz Verified by GS1 pakalpojuma ieviešanai bija vienīgais globālais GS1 rīks, kas nodrošināja piekļuvi GS1 biedru uzņēmumu pamata kontaktinformācijai un kurā varēja pārbaudīt svītrkodus.

Šobrīd GS1 Reģistra platforma ir sasniegusi tādu attīstības līmeni, ka var pilnībā aizstāt GEPIR, pārsniedzot tā funkcionalitāti un nodrošinot labāku datu kvalitāti.

GEPIR pakalpojums tiks slēgts 2024.gada janvāra vidū un visi GEPIR vietnes apmeklētāji tiks novirzīti uz Verified by GS1.

Izmēģiniet GS1 jaunās meklēšanas iespējas "Verify Product” (Pārbaudīt produktu), "Verify Location/party" (Pārbaudīt atrašanās vietu), "Verify other keys" (Pārbaudīt citas atslēgas) un "Find Company" (atrast uzņēmumu) vietnē Verified by GS1.


Produkta attēls – svarīgs produkta ID atribūts

image alt text

Aizvien biežāk tiešsaistes tirdzniecības platformas pirms produkta iekļaušanas kataloga sarakstā pārbauda svītrkoda derīgumu un atbilstību produktam pakalpojumā Verified by GS1.

Pārdodot preces tiešsaistes tirdzniecības platformās, interneta veikalos vai prezentējot informāciju par tām savās mājaslapās, viens no svarīgākajiem elementiem ir produkta attēls. Tas var palīdzēt potenciālajam pircējam izlemt iegādāties konkrēti šo un nevis kādu citu produktu, vai atpazīt redzēto preci lielveikalā.


Pievieno produkta attēlu ar GS1 Picture It!

Ar lietotni GS1 Picture It!, izmantojot viedierīci, var veikt produktu attēlu uzņemšanu un pievienošanu mansGS1 produktu katalogā, kas būs redzama Verified by GS1.

Seminārs “GS1 Digitālās saites spēks alkoholisko dzērienu nozarē”

Š.g. 22.jūnijā ar mērķi palīdzēt alkoholisko dzērienu nozarei līdz šā gada 8.decembrim sagatavoties jaunajām ES prasībām attiecībā uz alkoholisko dzērienu sastāvdaļu, uzturvērtības un alergēnu paziņošanu, GS1 in Europe rīkoja tiešsaistes semināru. Seminārs sniedza vērtīgu ieskatu kā uzņēmumiem nodrošināt normatīvo atbilstību un efektīvi informēt patērētājus.

Pasākumā piedalījās pārstāvji no 48 valstīm, tai skaitā 268 reģistrācijas pieteikumu no nozares profesionāļiem, 67 pieteikumu no asociāciju un pakalpojumu sniedzējiem un 239 GS1 biedru organizāciju darbiniekiem.

Lielā līdzdalība seminārā parāda šāda pasākuma nozīmi un kolektīvos centienus veicināt sadarbību un progresu nozarē.

Vairāk informācijas par semināru, prezentāciju un biežāk uzdotos jautājumus skatīt šeit


GS1 Latvija jaunie biedri

image alt text

No 2023. gada 24.aprīļa līdz 2023. gada 13.jūlijam uzņemti 63 uzņēmumi

GS1 Latvija izslēgtie biedri

image alt text

No 2023. gada 26.aprīļa līdz 2023. gada 13.jūlijam izslēgti 47 uzņēmumi

Uzņēmumi, kas izslēgti no GS1 Latvija biedriem, ZAUDĒ TIESĪBAS MARĶĒT PRODUKTUS AR GS1 SISTĒMAS SVĪTRKODIEM!

Skatīt vairāk ziņas