Globāla biznesa valoda
  1. Sākums
  2. Mūsu standarti
  3. Datu savākšana
  4. Svītrkodi
  5. GS1-128, ITF-14

GS1-128, ITF-14

GS1-128 un ITF-14 ir ļoti universāli viendimensijas (1D) svītrkodi, kurus izmanto vispārējā izplatīšanā un loģistikā, lai izsekotu vienību visā globālajā piegādes ķēdē.

GS1-128 svītrkodā var iekodēt jebkuru GS1 identifikācijas atslēgu un papildus informāciju, piemēram, sērijas numuru, derīguma termiņu u.c., bet tos nevar izmantot, lai identificētu vienības, kuras tiek pārdotas mazumtirdzniecībā un nolasītas POS terminālos.

ITF-14  svītrkods pielietojams tikai piegādes vienību identifikācijai loģistikas vajadzībām un nav paredzēts lietošanai mazumtirdzniecības kasēs (POS) nolasāmiem datiem. ITF-14 svītrkodā var iekodēt tikai Globālo Tirdzniecības Vienības Numuru (GTVN) un var izmantot tikai tajā gadījumā, ja nav nepieciešams sniegt kādu papildus informāciju, piemēram, produkta derīguma termiņu, svaru, sērijas numurs u.tml.

ITF-14 svītrkods 

ITF-14 svītrkodā cilvēkam lasāmos ciparus sauc par GTVN-14, bet mašīnlasāmā formā tos izsaka ar simbolu ITF-14 (Interleaved Two of Five = Slāņotais divi no pieciem).

ITF-14  svītrkods būtiski atšķiras no EAN-13. ITF-14  simbola dizains padara to sevišķi piemērotu tiešai drukāšanai uz rievota šķiedru materiāla kartona, gofrēta kartona u.tml., jo tie ir lielāki nekā EAN/UPC simboli, to svītru raksts ir vienkāršāks un drukas prasības nav tik stingras kā EAN-13. Tas viss padara
ITF-14 simbolus vieglāk skenējamus un atkodējamus. Iespējams arī novilkums vai tiešā druka ar termopārnesi vai strūklu printeri.

ITF-14 svītrkoda simbola izmērs

ITF-14 svītrkoda izmēru, jeb tā saucamo "palielinājumu" var mainīt, bet tikai noteiktās robežās.

X-dimensijas izmēru diapazonam, kas atļauts uz ārējā iepakojuma, jābūt no 0.495mm līdz 1.016mm (vienāds ar palielinājumu no 48,7% līdz 100%). Mazāki izmēri var tikt izmantoti tikai uzlīmēm, bet gofrētiem iepakojumiem jāizmanto izmērs ar vismaz 62.5% palielinājumu.

Lai atvieglotu svītrkodu skanēšanu, neatkarīgi no izmantotā simbola izmēra, svītrkoda svītru augstumam jābūt vismaz 32mm.

Pamatojoties uz simbola nominālām dimensijām, ITF-14 simbolus var drukāt ar palielinājumu no 25% līdz 100%. Lai nodrošinātu efektīvu nolasīšanu jebkurā vidē, ieskaitot konveijerizētu skanēšanu, jāizvēlas minimālais palielinājums 50%.

GS1-128 svītrkods

 

 

GS1-128 simbols ir Code-128 simbola variants. GS1-128  lietošana ir ekskluzīvi licencēta tikai GS1 pielietojumiem. Tā ir ļoti fleksibla simbolika, kas ļauj izteikt mainīga garuma datus un padara iespējamu vairāku informācijas vienību iekodēšanu vienā svītrkoda simbolā.

Tos bieži vien izmanto produktiem ar īsu dzīves ciklu vai arī tādiem, kurus nepieciešams individuāli izsekot, izmantojot sērijas numurus. Tie ir simboli, kurus jāizmanto mainīga daudzuma tirdzniecības vienībām, jo šīm vienībām jāiekodē gan produkta GTVN, gan arī produkta mērvienība, piemēram, pārtikas produktiem - neto svars.

GS1-128 parasti tiek drukāti pēc vajadzības, un lielākā daļa lietotāju tam izmanto termālās pārneses printerus, bet var tikt izmantotas arī citas tehnoloģijas. Šie simboli ir līdzīgi EAN/UPC svītrkodiem - tos nevar drukāt tieši uz brūna gofrēta iepakojuma, tādēļ lielākā daļa lietotāju tos drukā uz baltām etiķetēm.

GS1-128 svītrkodi vienmēr satur īpašu "bez nozīmes" simbolu, ko sauc par funkciju 1 (FNC1), kas seko aiz svītrkoda starta zīmes. Tā ļauj skenerim un apstrādes programmatūrai automātiski atšķirt GS1-128 no citiem svītrkodu simboliem (piem., Code-128) un turpmāk apstrādāt tikai nepieciešamos datus.

GS1-128 simbols ir mainīga garuma un tas ir atkarīgs no iekodēto simbolu skaita, tipa un sasniegtās drukas kvalitātes. Dotajam datu garumam simbola garums ir maināms robežās, kuras atkarīgas no dažādos apdrukas procesos sasniedzamās kvalitātes. Simbols izveidots tā, lai tas būtu lasāms ar fiksētiem vai portatīvajiem skeneriem divos virzienos.

Pamatojoties uz simbola nominālām dimensijām (x-dimensija: 1 mm), GS1-128 simbolus var drukāt ar palielinājumu robežās no 25% līdz 100%. Lai nodrošinātu efektīvu nolasīšanu jebkurā vidē, ieskaitot konveijerizētu skanēšanu, ir jāizvēlas minimālais palielinājums 50%.

X-dimensijas izmēru diapazons, kas ir atļauts uz ārējiem iepakojumiem, ir tāds pat kā ITF-14 simboliem – tiem jābūt diapazonā no 0.495mm līdz 1.016mm (vienāds ar palielinājumu no 48,7% līdz 100%), svītru augstumam, tāpat kā ITF-14 simboliem, jābūt vismaz 32mm.

GS1-128 simbola priekšrocības:

 


ITF-14

Simbols ID: ]I1
Ietilpība: 14 cipari Atbalsta GTVN
Neatbalsta atribūtus (PI)

 

GS1-128

 

 

 

Simbols ID: ]C1 Ietilpība:
48 rakstu/burtu ietilpību (vienā simbolā, var izmantot vairākus simbolus)

Atbalsta visas GS1 atslēgas

Atbalsta atribūtus (PI)