Globāla biznesa valoda
  1. Sākums
  2. Mūsu standarti
  3. Identifikācija
  4. Identifikācijas atslēgas
  5. CPID - Komponentes/Detaļas Identifikators

CPID - Komponentes/Detaļas Identifikators

angl. Component/Part Identifier  – CPID

Ar Komponentes/Detaļas Identifikatoru identificē pēc savstarpējas vienošanās ražotas komponentes un detaļas.

Lasīt šeit (pdf)

CPID pielietojums

Šo GS1 atslēgu parasti izmanto, kad oriģinālo iekārtu ražotājs nosaka specifikācijas komponentēm vai detaļām, kas ir daļa no viņa saražotā gala produkta (piemēram, automašīna).

Par komponenti vai detaļu tiek saukta vienība, kurai paredzēts iziet vismaz vienu transformāciju, lai tiktu radīts gala produkts.

Piemēram, veļas mašīnas dzinējs, rotoru komplekts reaktīvajam dzinējam, televizora iespiedshēmas plate, automašīnas starteris u.c.

CPID vienmēr identificē komponentes vai detaļas tipu. Ja nepieciešams identificēt atsevišķu komponenti vai detaļu, tad kopā ar Komponentes / Detaļas Identifikatoru var izmantot Sērijas Numuru.

Elektroniski CPID var izmantot komponenšu un detaļu iepirkumu un ražošanas procesu ziņojumos. Uzņēmumi to var izmantot arī pēc-pārdošanas aktivitātēs un apkopes darbībās, piemēram, pasūtot komponentes un detaļas nomaiņai.

CPID IDENTIFIKATORU NEVAR IZMANTOT PUBLISKAJĀS PIEGĀŽU ĶĒDĒS. TO VAR IZMANTOT TIKAI PĒC SAVSTARPĒJAS VIENOŠANĀS.

CPID struktūra

CPID numurs ir mainīga garuma līdz 30 zīmēm un sastāv no GS1 uzņēmuma prefiksa un komponentes/detaļas.

 

CPID elementu virknes formāts ar Pielietojuma Identifikatoru:Pielietojuma Identifikators
- PI 8010 norāda, ka tas ir CPID. GS1-128 svītrkodā PI tiek lietots, lai nodrošinātu, ka skenēšanas sistēma precīzi apstrādā CPID. PI "8010" nav CPID numura daļa.
GS1 uzņēmuma prefikss
- sastāv no GS1 prefiksa un GS1 uzņēmuma numura. Latvijā tie ir 7 vai 9 cipari. GS1 prefikss - pirmie divi vai trīs cipari (N1, N2, N3 ) nacionālajām biedru organizācijām piešķir Starptautiskais GS1 birojs. GS1 Latvijai piešķirtais prefikss ir 475. Aiz GS1 prefiksa seko GS1 uzņēmuma numurs, kuru uzņēmumam piešķir GS1 Latvija.
Komponentes/detaļas numurs
- unikālā veidā identificē komponenti/detaļu – piešķir detaļas/komponentes ražotājs. Numurs var sastāvēt no burtiem, cipariem un zīmēm “#”, “-“ vai “/”.

Kā CPID tiek attēlots?

Lai izteiktu CPID mašīnlasāmā formā, tiek lietots GS1-128 svītrkoda simbols ar
Pielietojuma Identifikatoru  8010 vai arī tas tiek iekodēts GS1 EPC etiķetē.