Globāla biznesa valoda
 1. Sākums
 2. Nozares
 3. Mazumtirdzniecība
 4. Pārdot tiešsaistē – jautājumi un atbildes

Ja vēlaties pārdot produktus e-komercijas tīmekļa vietnēs vai tirdzniecības platformās, jums ir nepieciešams GTVN.

GTVN jeb Globālais Tirdzniecības Vienības Numurs ir numurs, kas unikāli identificē jūsu produktu. Tā ir ciparu virkne, kas atrodas uz produkta iepakojuma zem svītrkoda un tiks izmantota produkta saraksta veidošanai tiešsaistes platformās produkta kartiņas veidošanai.

Ja jums vēl nav GTVN, to varat saņemt no GS1 Latvija. Vairāk informācijas šeit

Pamatinformācija par GS1 GTVN

GS1 GTVN jeb angļu valodā GTIN™ ir numurs, ko redzat zem produkta svītrkoda. Kā produkta identifikators tas ir unikāls, globāls un pārbaudāms GS1 sistēmā.

Lai produktu identifikatori būtu noderīgi, tiem jābūt unikāliem, pārbaudāmiem un globāliem - un tieši tāds arī ir GS1 GTIN™.

Jūsu produkta GS1 GTIN™ atšķirsies no miljardiem citu GS1 GTIN™, kas jau ir piešķirti citiem produktiem, un šo numuru atpazīs visi lielākie mazumtirgotāji, lielveikali un tirdzniecības platformas visā pasaulē.

GS1 GTIN™ dažreiz sauc par “U.P.C”, “EAN” vai svītrkodu. Burti GTIN angļu valodā nozīmē “Global Trade Item Number” jeb latviešu valodā GTVN - Globālais Tirdzniecības Vienības numurs.

GS1 Globālais Tirdzniecības Vienības Numurs tiek veidots no cipariem, kas norāda uz GS1 biedra organizāciju, kas piešķīrusi (licencējusi) GS1 GTVN, uzņēmumu (visbiežāk ražotāju), produkta numuru un kontrolciparu, kas paredzēts, lai pārbaudītu GS1 GTVN struktūru.

GS1 Globālie Tirdzniecības Vienības Numuri ir unikāli un tos var pārbaudīt Verified by GS1 - publiski pieejamā GS1 globālajā datubāzē, ko izmanto un kurai uzticas daudzas tirdzniecības platformas visā pasaulē, lai pārbaudītu produkta identitāti, kuru jūs vēlaties pārdot.

Tikai GS1 biedru organizācija var jums piešķirt GS1 GTIN™ un garantēt tā unikalitāti GS1 sistēmā.

Ja vēlaties uzzināt vairāk par GS1 GTIN™, noskatieties GS1 videoklipu YouTube "What is GTIN™"

Produkta identifikators ir tieši tas, kā tas izklausās: tas ir veids, kā skaidri un nepārprotami identificēt pārdodamo produktu.

Produkta identifikatori parasti ir ciparu vai burtu un ciparu virkne.

Lai produktu identifikatori būtu noderīgi, tiem ir jābūt unikāliem un pārbaudāmiem visā pasaulē, vienmēr un neatkarīgi no tā, vai produkts tiek pārdots tiešsaistē vai fiziskajos veikalos.

Un tas ir tieši tas, ko nodrošina GS1 GTIN™: jūsu GS1 GTIN™ atšķirsies no miljardiem citu GS1 GTIN™, ko mēs jau esam piešķīruši un kurus izmanto visi lielākie mazumtirgotāji, lielveikali un tirdzniecības platformas visā pasaulē, un tos varēs pārbaudīt, pateicoties mūsu globālajai datu bāzei Verified by GS1.

GS1 GTIN™ var saņemt tikai no GS1.

Tikai GS1 var nodrošināt jūsu produktam GTINs™. Tikai GS1 garantē, ka GS1 GTINs™ ir unikāls un pārbaudāms GS1 sistēmā, jebkurā pasaules valstī, un vienmēr.

Lai Latvijā iegūtu GS1 GTIN™, jums jākļūst par GS1 Latvija biedru.

Daudzas tirdzniecības platformas (un mazumtirgotāji) pieprasa GS1 GTIN™, lai pārdotu produktus tiešsaistē.

Ja esat produkta zīmola īpašnieks vai ražotājs, jums GS1 GTIN™ jāsaņem no GS1.

Ja jūs pārdodat tālāk vai izplatāt produktu, daudzas tirdzniecības platformas un mazumtirgotāji prasīs jums norādīt esošo produkta GS1 GTIN™. Lai to izdarītu, jums, iespējams, būs jāsazinās ar produkta zīmola īpašnieku vai ražotāju un tas jājautā viņiem.

Tirdzniecības platformas paļaujas uz GS1 GTIN™, lai pārvaldītu savus produktu katalogus, paplašinātu produktu datus un atklātu viltotus produktus. Tirdzniecības platformas ir atklājušas, ka GS1 GTVN™ pieprasīšana galu galā uzlabo klientu pieredzi un palielina pircēju plūsmu uz jūsu produktiem.

GS1 GTIN™ ir unikāls un to var meklēt vietnē Verified by GS1 - publiski pieejamā GS1 globālajā datubāzē, ko izmanto un kurai uzticas daudzas tirdzniecības platformas visā pasaulē, lai pārbaudītu tā produkta identitāti, kuru vēlaties pārdot.

Ja tirdzniecības platforma vai mazumtirgotājs lūdz norādīt GS1 GTIN™ un jums tā vēl nav, sazinieties ar mums vai lasiet šeit.

Tikai GS1 GTIN™ ir unikāls un pārbaudāms GS1 sistēmā visur pasaulē un vienmēr.

GS1 GTVN™, ko saņemat no GS1, ir unikāli GS1 sistēmā, un tos izmanto vairāk kā divi miljoni uzņēmumu visā pasaulē.

GS1 nekad nepiešķirs vienu un to pašu GS1 GTIN™ divas reizes. GS1 arī neļauj nodot vai (tālāk) pārdot GS1 GTIN™.

GS1 GTIN™ ir iekļauti mūsu GS1 datubāzē, kas ir pieejama ikvienam, izmantojot Verified by GS1. Daudzas tirdzniecības platformas izmanto šo datu bāzi, lai pārbaudītu, vai jūsu GS1 GTIN™ ir saistīts ar jūsu uzņēmumu un/vai produktu.

Citu pušu pārdotie numuri (puses, kas nav norādītas mūsu GS1 tīmekļa vietnē) ir:

 • vai nu numuri, kas nav GS1 sistēmā, vai
 • numuri, kurus GS1 sākotnēji izsniedza kādam konkrētam uzņēmuma un kas ir nodoti vai (tālāk) pārdoti.

Šie numuri vai nu nebūs atrodami mūsu pārbaudāmajā datu bāzē, vai arī, ja tie ir pārsūtīti vai tālāk pārdoti, kas ir pretrunā ar GS1 vadlīnijām, tie uzrādīsies kopā ar sākotnējās puses, kam tika licencēts numurs, datiem, nevis ar jūsu datiem.

Citu pušu pārdotie numuri dažkārt var pārklāties ar GS1 numuriem, kas var radīt apjukumu. GS1 neuzņemas atbildību, ja tirdzniecības platformas nepieņem šos numurus.

Dažreiz organizācijas, kas nav GS1, lai pārdotu savus numurus, neatļauti izmanto mūsu logotipu un zīmolu. Vienīgais veids, kā pārliecināties, ka saņemat GS1 GTIN™, ir sazināties ar GS1 organizāciju. Tikai licencēta GS1 organizācija var nodrošināt jums GS1 GTIN™ un garantēt to unikalitāti GS1 datubāzē.

Sazinieties ar mums vai lasiet šeit.

GS1 GTIN™ palīdz gan tirgotājiem, gan tirdzniecības platformām.

GS1 GTIN™ izmantošana, pārdodot savu produktu tiešsaistē, palielinās jūsu pārdošanas iespējas, nodrošinot labāku produkta redzamību, labāku pirkšanas pieredzi un efektīvākas darbības.

Galvenās GS1 GTIN™ izmantošanas priekšrocības pārdošanai tiešsaistē, ir šādas:

 • Atbilst tirdzniecības platformu prasībām izmantot GS1 GTIN™;
 • Piesaista jūsu produktiem lielāku plūsmu, nodrošinot labāku redzamību Google un citās meklētājprogrammās;
 • Paātrina jūsu produktu iekļaušanu sarakstā.

GS1 GTIN™ piedāvā daudzas citas priekšrocības: tā kā tas tiek izmantots visos pārdošanas kanālos visā pasaulē, tas palīdz paplašināt jūsu biznesu dažādos kanālos, tirdzniecības vietās, fiziskajos mazumtirdzniecības veikalos vietējā un starptautiskā mērogā.

Mēs arī glabājam numurus mūsu GS1 datubāzē, lai tie būtu pieejami ikvienam, izmantojot Verified by GS1. Ikviens var pārbaudīt to, vai jūsu GS1 GTIN™ ir saistīts ar jūsu uzņēmumu un/vai produktu, un tieši to dara daudzas tirdzniecības platformas, pirms tie ļauj iekļaut jūsu produktu sarakstā.

No patērētāja viedokļa GS1 GTIN™ uzlabo iepirkšanās pieredzi, atvieglo produktu atrašanu un samazina risku saņemt nepareizu produktu.

GS1 GTIN™ tiek pieņemti visā pasaulē.

Organizācijas vairāk nekā 150 valstīs izmanto GS1 sistēmu, un katru dienu tiek skenēti vairāk kā 6 miljardi svītrkodu, kas satur GS1 GTIN™ numuru!

GS1 ir globāla, neitrāla bezpeļņas organizācija, kas apkalpo vairāk nekā 2 miljonus uzņēmumu vairāk kā 20 nozarēs.

Jūsu produkta informācija tiks pievienota GS1 globālajai datubāzei un kopīgota ar mazumtirgotājiem un tirdzniecības platformām visā pasaulē.

Tirdzniecības platformas un mazumtirgotāji vēlas ticamu un uzticamu informācijas avotu par konkrētu uzņēmumu un produktu. Viņi arī vēlas nodrošināt, lai numuri, ko viņi izmanto savās sistēmās, būtu patiesi unikāli un atbilstu GS1 standartiem. Tirdzniecības platformas var uzticēties informācijai, ko sniedzat par SAVU produktu.

GS1 piedāvā pakalpojumu Verified by GS1, kas sniedz tirdzniecības platformām un mazumtirgotājiem piekļuvi globālajai GS1 datubāzei ar informāciju par katru produktu, kuram ir piešķirts GS1 GTIN™.

Saņemot šo informāciju tieši no jums, mūsu mērķis ir nodrošināt, lai globālā GS1 datubāze būtu precīza un uzticama.

Īsi par GS1

GS1 ir starptautiska bezpeļņas organizācija, kas apvieno biedru organizācijas vairāk nekā 100 valstīs.

GS1 Globālais Birojs ir reģistrēts Briselē (Beļģijā) un Ņūdžersijā (ASV), un tam ir vietējās GS1 biedru organizācijas 118 valstīs visā pasaulē. GS1 Latvija ir viena no šīm 118 organizācijām.

Vairāk nekā 2 miljoni uzņēmumu vairāk kā 20 dažādās nozarēs izmanto GS1 standartus.

GS1 izveidoja GTIN™ - starptautisku produkta identifikatoru, kas pazīstams arī kā U.P.C., EAN vai svītrkods. GS1 GTIN™ ir numurs, ko redzat zem produkta svītrkoda.

 • GS1 organizāciju saraksts šeit
 • Uzziniet vairāk par GS1 šeit

Pievienošanās GS1 ir vienīgais veids, kā iegūt GS1 GTIN™.

Lai iegūtu GS1 GTIN™, jums jākļūst par jebkuras GS1 organizācijas biedru.

Divi miljoni lielu un mazu uzņēmumu ir GS1 organizācijā. Šie divi miljoni uzņēmumu uzticas GS1, kas nodrošina unikālu, pārbaudāmu, globālu identifikāciju vairāk kā 1 miljardam produktu.

Mēs ceram, ka arī jūs tā darīsiet.

 • GS1 biedra organizāciju saraksts.
 • Ja vēlaties uzzināt vairāk par GS1 GTIN™, noskatieties mūsu YouTube videoklipu “Kas ir GTIN™”.

Kļūšana par GS1 biedru sniedz jums daudz priekšrocību un pakalpojumu.

GS1 administrē GS1 identifikatoru izdošanu visā pasaulē un pārvalda datu bāzi, kas atbilst specifiskām tirdzniecības platformu nozares vajadzībām. Jūsu maksa sniedz atbalstu šiem pakalpojumiem un nodrošina vērtīgus uzlabojumus, lai uzlabotu biznesa procesus ar jūsu tirdzniecības partneriem un samazinātu nozares izmaksas.

Vairāk par GS1 Latvija šeit

Jā, jūs varat pievienoties GS1 Latvija, pat ja neesat no Latvijas. Tā ir pilnībā jūsu izvēle.

Tomēr, ja vēlaties saņemt vislabākos norādījumus, mēs iesakām sadarboties ar jūsu valstī esošo GS1 biedra organizāciju. Tādā veidā jums būs pieejams atbalsts, klientu apkalpošana un rīki jūsu valodā un laika joslā. Jūs arī gūsit labumu no vietējās tirdzniecības platformas informācijas un būsit daļa no vietējās biedru kopienas.

Meklējiet sev tuvāko GS1 dalīborganizāciju šeit.

Kā pareizi lietot GS1 GTIN™

GS1 GTIN™ noteikumi, kas zināmi arī kā GS1 GTIN™ pārvaldības standarts, ir vadlīnijas un noteikumi, kas jāievēro, piešķirot jaunu GS1 GTIN™.

GS1 GTIN™ noteikumu ievērošana ir būtiska, lai nodrošinātu, ka jūsu produkts tiek unikāli un pareizi identificēts GS1 sistēmā.

Ja vēlaties uzzināt vairāk par GS1 GTIN™ noteikumiem, skatiet Tiešsaistes lēmumu pieņemšanas rīku vai mūsu GS1 GTIN™ pārvaldības standartu.

Parasti produktam GS1 GTIN™ piešķir produkta izstrādātājs vai ražotājs.

Ja esat produkta izstrādātājs, jūs esat atbildīgs par GS1 GTIN™ piešķiršanu savam produktam.

Ja pārdodat cita uzņēmuma izstrādātu vai ražotu produktu, jums ir jāizmanto esošais GS1 GTIN™, kas jau ir piešķirts šim produktam. Ja jūs nezināt GS1 GTIN™, sazinieties ar produkta piegādātāju vai ražotāju, lai to noskaidrotu.

Jūs nekad nevarat piešķirt GS1 GTIN™ produktam, kuram tāds jau ir. Reizēm jūs varat saņemt produktu bez GS1 GTIN™. Tādā gadījumā, ja vēlaties uzņemties atbildību par tirdzniecības vienības deklarācijām, jums ir atļauts piešķirt GS1 GTIN™.

Katram produktam ir nepieciešams savs unikālais GS1 GTIN™.

Katram atsevišķam produktam ir nepieciešams savs GS1 GTIN™, un katram jūsu produkta variantam (piemēram, katram izmēram, katrai krāsai) ir nepieciešams unikāls GS1 GTIN™.

Citiem vārdiem sakot, katrai attēlā redzamajai precei būtu nepieciešams savs unikālais GS1 GTIN™. Tas ir tāpēc, lai tad, ja klients pasūta noteiktu izmēru vai krāsu, tirdzniecības platforma zinātu, kuru no tām nosūtīt.

Vienu GS1 GTIN™ var piešķirt tikai vienai produkta variācijai. Tomēr to var izmantot neierobežotu laiku vienam un tam pašam produktam. Piemēram, ābolu sulas pudeles GS1 GTIN™ ir unikāls šāda izmēra ābolu sulas pudelei, bet tas katru dienu tiek uzdrukāts simtiem reižu uz simtiem pudeļu.

Neesat pārliecināts par GS1 GTIN™ piešķiršanu savam produktam? Skatiet mūsu Tiešsaistes lēmumu pieņemšanas rīku vai mūsu GS1 GTIN™ pārvaldības standartu.

Katram produkta variantam ir nepieciešams savs GS1 GTIN™.?

“Varianti” nozīmē katru izmēru, katru krāsu, katru izmēru un krāsu kombināciju.

Piemēram, ja pārdodat viena izmēra T-kreklu trīs krāsās, jūs pārdodat trīs variantus, tāpēc jums ir jāpiešķir trīs dažādi GS1 GTIN™. Ja izmantosiet vienu un to pašu numuru visiem T-krekliem, jūs nezināsiet, kuru krāsu nosūtīt klientam.

Ja neesat pārliecināts, vai produktam ir nepieciešams jauns GS1 GTIN™, skatiet mūsu Tiešsaistes lēmumu pieņemšanas rīku vai mūsu GS1 GTIN™ pārvaldības standartu.

Nē, katram produktam ir nepieciešams savs unikālais GS1 GTIN™.

Katram produktam ir nepieciešams savs unikālais GS1 GTIN™ un tikai viens GS1 GTIN™. Jūsu produkta un tā variantu (piemēram, izmēra un krāsas) identificēšana palīdz klientiem, partneriem un citiem piegādes ķēdes dalībniekiem to atpazīt gan tiešsaistē, gan veikalā.

Nē, jūs nekad nedrīkstat atkārtoti izmantot GS1 GTIN™, ja tas jau ir piešķirts kādam citam produktam.

GS1 GTIN™ ir saistīts ar vienu produktu, tāpēc jūs nevarat izmantot to pašu GS1 GTIN™ citam produktam.

Unikāla un nepārprotama produkta identificēšana palīdz jūsu klientiem, partneriem un citiem piegādes ķēdes dalībniekiem to vienmēr atpazīt gan tiešsaistē, gan veikalā.

Produkta izveidotājs vai ražotājs piešķir tam GS1 GTIN™.

Lai pārdotu cita uzņēmuma radītu vai ražotu produktu, jums ir jāizmanto esošais GS1 GTIN™, kas ir piešķirts šim produktam.

Ja nezināt produkta GS1 GTIN™, jums jāsazinās ar produkta piegādātāju vai ražotāju, lai atrastu GS1 GTIN™ šim produktam.

Ja produktam vēl nav GS1 GTIN™, varat tam piešķirt GS1 GTIN™.

Ja jūsu produkts ir mainījies, tam, iespējams, ir nepieciešams jauns GS1 GTIN™.

GS1 GTIN™ ir produkta identifikators, ko izmanto, lai unikāli atšķirtu vienu produktu no otra. Tātad parasti, ja produkts mainās, jaunajam produktam ir jāsaņem jauns GS1 GTIN™.

Ja produktam ir šādas izmaiņas:

 • tiek radītas izmaiņas patērētājam, kas iegādājas produktu,
 • ir nepieciešamas, lai ieviestu jaunu juridisku prasību vai izmaiņas dizainā, vai
 • tam ir būtiska ietekme uz piegādes ķēdi (piemēram, kā produkts tiek nosūtīts, uzglabāts, saņemts)

tad ir nepieciešams mainīt un piešķirt jaunu GS1 GTIN™.

GS1 GTIN™ maiņa ļauj vajadzības gadījumā atšķirt jauno produktu.

Piemēram, ja pārdodat T-kreklus un maināt attēlu uz saviem T-krekliem, jums būs nepieciešams jauns GS1 GTIN™, lai klienti un tiešsaistes tirdzniecības platformas varētu atšķirt abus produktus.

Ja neesat pārliecināts, vai produktam ir nepieciešams jauns GS1 GTIN™, skatiet mūsu Tiešsaistes lēmumu pieņemšanas rīku vai mūsu GS1 GTIN™ pārvaldības standartu.

Nē, jūs nevarat turpināt izmantot savus GS1 GTIN™, ja vairs neesat GS1 Latvija vai citas izdevējas GS1 biedra organizācijas biedrs ar labu statusu.

Ja jūs vairs neievērojat GS1 Latvija (vai kādas citas GS1 organizācijas, kuras biedrs esat) noteikumus un nosacījumus (piemēram, vairs nemaksājat biedra naudu), tad jūs vairs nevarat izmantot attiecīgos GS1 GTVN™. Ņemiet vērā, ka dati mūsu datubāzē par jūsu GS1 GTVN™ būs ierobežoti un vairs netiks atjaunināti. Numurs tiks atzīmēts kā “neaktīvs”, kas nozīmē, ka, piemēram, tirdzniecības platforma nevarēs pārbaudīt visu tai nepieciešamo datu apjomu.

Attiecībā uz GS1 GTVN™, kas iestrādāts svītrkodā, uzdrukāts uz fiziska produkta un jau ir apritē esošajos krājumos, lūdzu, sazinieties ar mums, lai saņemtu norādījumus kā rīkoties.

Nē, jūs nekad nevarat nodot, pārdot vai jebkādā veidā dot GS1 GTIN™ citam uzņēmumam.

Katrs GS1 GTIN™ ir pastāvīgi saistīts ar jūsu uzņēmumu.

Saņemot GS1 GTVN™ no GS1 Latvija, jūs piekrītat un parakstāt konkrētus noteikumus un nosacījumus, kas nosaka, ka nevarat nodot vai pārdot savus GS1 GTVN™ citam uzņēmumam.

GS1 standarti paredz ļoti ierobežotus izņēmumus, kad ir iespējama nodošana, piemēram, notiekošas uzņēmuma sadalīšanas vai apvienošanas dēļ.

Jebkurā no šiem gadījumiem jums vienmēr ir jāsazinās ar mums, lai saņemtu norādījumus.

Vairāk par to, kā izmantot GS1 GTIN™

Atkarībā no situācijas.

Ja pārdodat ražotāja izveidotu (noteiktu) komplektu, šim komplektam jau ir GS1 GTIN™, kas jums ir jāizmanto.

Ja izveidojat un pārdodat jaunu komplektu, jums ir jānosaka, vai produkti ir vai nav fiziski pievienoti. Ja nav, tad tas ir virtuāls komplekts, un tam nav nepieciešams GS1 GTIN™. Ja ir, tad tas ir fizisks komplekts, un tam ir nepieciešams tā izveidotāja piešķirts GS1 GTIN™.

Jebkurā gadījumā atsevišķām komplektā esošajām vienībām ir jābūt katrai savam GS1 GTIN™.

Lai iegūtu sīkāku informāciju, skatiet lēmumu pieņemšanas koku pievienotajā zīmējumā.

Jā, tas pats GS1 GTIN™ unikāli un skaidri identificē jūsu produktu neatkarīgi no tā, vai pārdodat to tiešsaistē vai veikalā.

Jums ir jāsaglabā tas pats GS1 GTIN™ numurs savam produktam neatkarīgi no tā, kur to pārdodat - tiešsaistē vai veikalā. Tā ir viena no lielākajām GS1 GTIN™ izmantošanas priekšrocībām!

Tiešsaistē GS1 GTIN™ palielina jūsu produkta redzamību, palīdz izpildīt tirdzniecības platformas prasības un paātrina procesu, lai iekļautu jūsu produktu sortimentā.

Veikalos GS1 GTVN™ izmanto daudzos procesos, piemēram, iepirkumos, noliktavas pārvaldībā, izrakstīšanā un citos.

Jā, GS1 GTIN™ unikāli un skaidri identificē jūsu produktus visā pasaulē.

Jums ir jāsaglabā tas pats GS1 GTIN™ numurs savam produktam neatkarīgi no tā, kurā pasaules malā plānojat to pārdot. Tā ir viena no lielākajām GS1 GTVN izmantošanas priekšrocībām!

GS1 GTVN™ izmanto un atpazīst zīmoli, mazumtirgotāji un tirdzniecības platformas 150 valstīs visā pasaulē.

Pamatinformācija par svītrkodiem

GS1 GTIN™ ir unikāls, globāls, pārbaudāms produkta identifikators, ko izsniedz GS1 un ko izmanto, lai unikāli atšķirtu jūsu produktus. Tas ir numurs, kas atrodas zem produkta svītrkoda melnbaltajām līnijām.

GS1 GTVN™ garums atšķiras atkarībā no produkta veida. Daži GS1 GTIN™ formāti dažās valstīs ir vairāk izplatīti.

Šeit ir dažādi GS1 GTIN™ formāti, ar kuriem jūs varētu saskarties. Ņemiet vērā, ka visus GS1 GTIN™ formātus parasti pieņem visas tirdzniecības platformas un mazumtirgotāji visā pasaulē:

 • GTIN-12 tiek saukts arī par UPC. Tas ir 12 ciparu skaitlis, ko galvenokārt izmanto Ziemeļamerikā;
 • GTIN-13 tiek saukts arī par EAN vai JAN. Tas ir 13 ciparu skaitlis, ko galvenokārt izmanto Eiropā un pārējā pasaulē;
 • GTIN-14 ir 14 ciparu numurs, ko izmanto kastēm un ārējiem iepakojumiem;
 • GTIN-8 ir 8 ciparu numurs, ko izmanto maza izmēra produktiem;
 • ISBN ir 13 ciparu numurs, ko izmanto grāmatām;
 • ISSN ir 13 ciparu numurs, ko izmanto “sērijveida publikācijām”, piemēram, laikrakstiem vai žurnāliem.

Ja saskaraties ar problēmu, pievienojot produktu tirdzniecības platformai aizpildot produkta identifikatora lauku, lūdzu, skatiet šo BUJ, kas attiecas uz visbiežāk sastopamajām problēmām.

Ja vēlaties uzzināt vairāk, noskatieties YouTube video no GS1 “Kāda ir atšķirība starp GTIN™, EAN, UPC un svītrkoda numuriem?” vai YouTube video no Amazon.

Svītrkoda melnbaltās līnijas ir vienkārši tā GS1 GTIN™ numura skenējama versija.

Šīs līnijas "nolasa" skeneri, kas zina, kā izmērīt atstarpi starp vertikālajām līnijām. Zem svītrkoda rakstītais numurs ir produkta GS1 GTIN™, un tas ir kā atsauce cilvēkiem un datoriem.

Dažādie GS1 GTVN™ cipari norāda uz ražotāju vai GS1 GTVN™ piešķīrēju, valsti, no kuras saņemts GS1 GTVN™, produkta numuru un kontrolciparu, kas pārbauda svītrkoda struktūru.

Svarīgi atcerēties, ka GS1 GTVN™ atspoguļo produkta identitāti un saista to ar zīmolu vai uzņēmumu, un to visu var pārbaudīt GS1 datu bāzē, izmantojot Verified by GS1.

Vienu GS1 GTIN™ var piešķirt tikai viena produkta variācijai. Tomēr to var izmantot neierobežotu laiku vienam un tam pašam produktam. Piemēram, sodas pudeles GS1 GTIN™ ir unikāls šāda izmēra sodas pudelei, taču tas tiek drukāts tūkstošiem reižu katru dienu uz tūkstošiem pudeļu.

Lai pārdotu produktu tirdzniecības platformā, jums nav jādrukā svītrkods, taču mēs to ļoti iesakām.

Lai izveidotu jūsu produkta tiešsaistes sarakstu, tirdzniecības platformām parasti ir nepieciešams tikai GS1 GTIN™ numurs, nevis svītrkoda attēls.

Tomēr, ja nepievienosiet savam produktam svītrkodu, jūs un jūsu tirdzniecības partneri, iespējams, neizmantos visu jūsu GS1 GTIN™ jaudu un potenciālu. Drukāts svītrkods var palīdzēt fiziskai piegādes ķēdei, kā arī pārdošanai fiziskajos veikalos.

Iegūstot to no paša sākuma, varat ietaupīt laiku vēlāk, ja saņemat pasūtījumu no mazumtirgotāja vai vairumtirdzniecības partnera, kurš vēlas pārdot produktus veikalā.

Svītrkoda attēla izveide ir vienkārša.

Saņemot no GS1 Latvija GS1 uzņēmuma prefiksu un izveidojot GS1 GTIN™ mansGS1 katalogā, jums būs iespēja ātri un vienkārši izveidot svītrkodu attēlus, izmantojot svītrkodu attēlu ģeneratoru, un saglabāt tos PNG/JPG vai SVG/EPS failā.

Pamatinformācija par globālo GS1 datu bāzi Verified by GS1

Pakalpojums Verified by GS1 atbild uz jautājumu: „Vai šis produkts ir tas pats kā es to domāju?“

GS1 piedāvā pakalpojumu Verified by GS1, kas nodrošina piekļuvi globālajai GS1 datubāzei ar informāciju par jūsu uzņēmumu un produktiem, pamatojoties uz jūsu GS1 GTIN™. Tādējādi tirdzniecības platformām un mazumtirgotājiem tiek nodrošināts uzticams noteiktas uzņēmuma informācijas un produktu informācijas avots.

Faktiski tirdzniecības platformas, mazumtirgotāji un citi bieži izmanto Verified by GS1, lai pārbaudītu produkta identitāti un nodrošinātu, ka numuri, ko viņi izmanto savās sistēmās, ir patiesi unikāli un atbilst GS1 standartiem.

Izmēģiniet Verified by GS1 (līdz 30 vaicājumiem dienā).

Verified by GS1 izmanto tirdzniecības platformas, mazumtirgotāji un zīmolu īpašnieki.

Pateicoties GS1 GTIN™, Verified by GS1 ļauj saviem lietotājiem pārbaudīt informāciju par produktu un uzņēmuma, organizācijas vai personas, kas stāv aiz GS1 GTIN™, identitāti. To galvenokārt izmanto tirdzniecības platformas, mazumtirgotāji un zīmolu īpašnieki. Taču ikviens, kas iesaistīts produktu pirkšanā vai pārdošanā, piemēram, importētāji, vairumtirgotāji, pārdevēji tirdzniecības platformās, izplatītāji, risinājumu nodrošinātāji, valsts aģentūras vai lietotņu izstrādātāji, var atrast pievienoto vērtību Verified by GS1 pakalpojumā.

Pakalpojums Verified by GS1 vietnē GS1.org ir pieejams visiem lietotājiem izmantošanai bez maksas ne vairāk kā 30 vaicājumiem diennaktī.

Verified by GS1 satur noteiktu informāciju par uzņēmumu un produktu.

Verified by GS1 šobrīd ir pieejama divu veidu informācija:

1. Uzņēmuma dati

Par gandrīz visiem GS1 GTIN™ pasaulē GS1 sniedz informāciju par uzņēmumu, organizāciju vai personu, kas stāv aiz GS1 GTIN™. Šī informācija ietver:

 • Uzņēmuma nosaukums: nosaukums, ko nodrošina GS1 GTIN™ licences turētājs
 • Informācija par licenci, ko viņi izmanto, lai izveidotu GTIN™ (piemēram, valsts, kurā licence tika izsniegta)
 • Uzņēmuma adrese

2. Produkta dati

Vairāk nekā 300 miljoniem produktu GS1 nodrošina pamatinformāciju par produktu aiz noteiktā GS1 GTIN™.

Šī informācija ietver:

 • zīmola nosaukums
 • produkta apraksts
 • produkta kategorija
 • Produkta attēla URL
 • Neto saturs un mērvienība
 • pārdošanas valsts
 • saites uz citiem datu avotiem (piemēram, receptēm, alergēniem, lietošanas pamācībām u.c.)

Mazumtirgotāji, tirdzniecības platformas, risinājumu nodrošinātāji un citi GS1 dalībnieki visā pasaulē var piekļūt GS1 datubāzei, izmantojot mūsu Verified by GS1 pakalpojumu. Jūs vai jūsu biznesa partneri varat pārbaudīt šo informāciju Verified by GS1 publiski pieejamā pakalpojumā.

Uzzināt vairāk par Verified by GS1 pakalpojumu šeit.

Lai uzzinātu, kurš uzņēmums produktam piešķīris noteiktu GS1 GTIN™, izmantojiet Verified by GS1.

Verified by GS1 satur informāciju par uzņēmumu, organizāciju vai personu, kas piešķīrusi GS1 GTIN™.

Meklējot globālajā GS1 datu bāzē , izmantojot Verified by GS1 pakalpojumu vietnē GS1.org, tiks iegūta vismaz informācija par uzņēmumu, organizāciju vai personu, kas piešķīrusi GS1 GTIN™, un atbilstošā GS1 GTIN™ produkta informācija, ja tāda ir pieejama datu bāzē.

Ja pieprasītais GS1 GTIN™ numurs nav GS1 GTIN™ vai tas nav atrodams GS1 datu bāzē, jūs saņemsit ziņojumu ar īsu paskaidrojumu.

Pakalpojums Verified by GS1 vietnē GS1.org ir pieejams bez maksas visiem lietotājiem izmantošanai ne vairāk kā 30 vaicājumiem dienā.

Lai pārbaudītu, vai GS1 GTIN™ ir derīgs, izmantojiet Verified by GS1.

Meklējot globālajā GS1 datu bāzē, izmantojot Verified by GS1, tiks atgriezta vismaz informācija par uzņēmumu, organizāciju vai personu, kas piešķīrusi GS1 GTIN™, un atbilstošā produkta informācija par GS1 GTIN™, ja tāda ir pieejama datu bāzē.

Ja pieprasītais GS1 GTIN™ numurs nav GS1 GTIN™ vai tas nav atrodams GS1 datu bāzē, jūs saņemsit ziņojumu ar īsu paskaidrojumu.

Pakalpojums Verified by GS1 vietnē GS1.org ir pieejams visiem lietotājiem lietošanai bez maksas ne vairāk kā 30 vaicājumiem dienā.

GS1 GTIN™ izmantošana pārdošanai vietnē Amazon

Jā, jums gandrīz noteikti būs nepieciešams GS1 GTIN™ katram produktam, kuru vēlaties pārdot vietnē Amazon.

Iespējams, jums būs jāiegūst GS1 GTIN™ savam produktam, jo Amazon pieprasa GS1 GTIN™ lielākajai savu produktu kategoriju daļai.

GS1 GTIN™ palīdz Amazon atšķirt produktus vienu no otra un efektīvāk pārvaldīt to platformu.

Arī citas tirdzniecības platformas un mazumtirgotāji visā pasaulē paļaujas uz GS1 GTIN™, un to izmantošana atvieglos jūsu biznesa paplašināšanu tiešsaistē un bezsaistē visā pasaulē.

Jā, jūs varat izmantot savus GS1 Latvija reģistrētos GTIN™ visās Amazon vietnēs.

Jūsu GS1 Latvija GTIN™ ir numuri, kas unikāli identificē jūsu produktus visā globālajā GS1 sistēmā.

GS1 GTIN™ katram jūsu produktam tiks kopīgots un darbosies visās Amazon vietnēs.

Faktiski GS1 GTIN™ darbojas visās tirdzniecības vietās visā pasaulē, tai skaitā arī tradicionālajā mazumtirdzniecībā.

Ja vēlaties palielināt savas izredzes gūt panākumus un paātrināt iekļaušanas procesu Amazon, šeit ir dažas izplatītas kļūdas, no kurām jāizvairās, iekļaujot savus produktus.

Nepareizs GS1 GTIN™: Pārliecinieties, vai savam produktam izmantojat pareizo GS1 GTIN™. Ja izmantojat cita produkta GS1 GTIN™, kas jau ir pieejams, jūsu ieraksts var tikt noraidīts, kas nozīmē, ka jums būs nepieciešams vairāk laika pirms pārdošanas uzsākšanas.

GS1 GTIN™ dublikāts: Ja izmantojat nejauši izvēlētu numuru (tādu, kas neietilpst GS1 sistēmā), tas kādu laiku var darboties, bet pēc tam, kad kāds saņem tādu pašu numuru no GS1, tas rada dublikātus Amazon katalogos ar produkta aizliegšanas risku produktu lapās.

Izmantojot GS1 izsniegto GS1 GTIN™ un ievērojot GS1 GTIN™ pārvaldības noteikumus, varat izvairīties no sliktas klientu pieredzes un kataloga problēmām.

Ja jūs jau esat GS1 Latvija biedrs, varat nosūtīt jums izsniegto GS1 biedra sertifikātu vai arī pieprasīt no mums apliecinājuma vēstuli.

Ja vēl neesat GS1 Latvija biedrs, varat to izdarīt šeit

ASIN apzīmē Amazon standarta identifikācijas numuru, un tas ir produkta identifikators, ko Amazon ir piešķīris savai iekšējai lietošanai.

Lai Amazon vietnē izveidotu ASIN, vispirms ir jāaizpilda obligātie atribūti, tostarp jūsu produkta GS1 GTIN™.

Amazon paļaujas uz GS1 GTIN™, pārvaldot savus globālos katalogus. Lai pārdotu Amazon vietnē, nepieciešami abi numuri.

GS1 GTIN™ izmantošana pārdošanai tirdzniecības platformā 220.lv

Jā, tirdzniecības platforma 220.lv izmanto GS1 GTIN™ lielākai daļai produktu kategorijām savā katalogā.

GS1 GTIN™ palīdz 220.lv atšķirt visus produktus vienu no otra un efektīvi pārvaldīt to platformu.

 

GS1 GTIN™ izmanto un tiem uzticas arī lielākā daļa lielāko tirdzniecības platformu un mazumtirgotāju visā pasaulē. Izmantojot tos, jums būs vieglāk ievērot citu tirgu prasības un viegli paplašināt savu uzņēmējdarbību starptautiskā mērogā vai pat tradicionālajos mazumtirdzniecības veikalos.